Aby fasádě vašeho domu nebylo co vytknout!

Tak jako šaty dělají člověka, fasáda dělá dům. Nová fasáda na domě pak je to samé jako nové šaty na člověku.

Fasáda je v podstatě vizitkou majitele domu. Potud její řekněme estetická role. Její hlavní role je však ochranná. Fasáda chrání jak dům samotný, tak i všechny, kdo jej obývají. Současné moderní fasádní systémy tak plní i izolační funkci. Zkrátka v domě hlídají i teplo, respektive ho v něm drží.

Prodlužte životnost své fasády

Žádná fasáda bohužel není na doživotí, byť životnost moderních fasádních systémů a omítek dosahuje mnoha desetiletí. Každá fasáda v každém případě vyžaduje náležitou péči. A po uplynutí určitého období je zapotřebí její povrch obnovit. Tomu však lze předejít, respektive je možné životnost fasády o několik dalších let prodloužit. Například jejím pravidelným profesionálním čištěním.

Fasádu udržujte v čistotě

O čistotě se říká, že je půlí zdraví. To přitom platí nejenom na člověka, ale i na domy. Podaří-li se vám fasádu udržet čistou, budete mít v podstatě vyhráno. Elementů, které fasádám nesvědčí, je bohužel celá řada, a zdaleka se nejedná jen o prach a smog. Fasády domů ničí řasy, lišejníky, plísně a spousta dalších nečistot. Takto poškozenou fasádu přitom není třeba obnovovat nátěrem, ve většině případů ji postačí důkladně vyčistit!

Profesionální čištění fasád

Profesionální čištění fasád zahrnuje likvidaci řas, plísní, mechu, lišejníku, sazí a jiných nečistot. Pro lidské zdraví jsou nejvíce nebezpečné plísně, které často napadají především zateplené fasády. Právě ty je doporučené čistit každé čtyři až šest let!

Průběh čištění

K čištění se většinou používají speciální fungicidní přípravky v kombinaci s nízkým tlakem vody následované vrstvou protiplísňové ochrany a popřípadě i hydrofobního nástřiku, který čistotu fasády ještě podpoří. Od plísní pak takto ošetřená fasáda bude mít klid dalších pět let. Bezesporu se jedná o investici, která životnost vaší fasády prodlouží o mnoho let!

Celorepubliková působnost

Profesionální čištění fasád, ale i střech, dlažeb stejně jako nátěry střech i fasád najdete například v portfoliu společnost Natřem.to, s.r.o. Profesionální čištiči a natěrači působí po celém území České republiky. Možné tedy jsou nátěry fasád Liberec i nátěry fasád Olomouc. Odmítnuti ale nebudete ani v jiných lokalitách. Působnost společnosti je totiž celorepubliková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*