Je zlato vhodné pro investice v roce 2021?

Od počátku akciových trhů má zlato negativní korelaci s akciemi a pozitivní korelaci s inflací. To znamená, že s rostoucí inflací roste jeho hodnota, takže dokáže ochránit vaše peníze, a zároveň se chová jinak než akciový trh, což je skvělé pro diverzifikaci investičního portfolia.

Zlaté mince se začaly razit a používat jako měna v roce 500 př. n. l., avšak jako známka bohatství se zlato uznávalo už dlouhé tisíce let předtím. Až v 19. století ovšem státy přijaly jednotný standard stanovující ceny zlata v jednotlivých měnách.

Proč vlastně investovat do zlata?

Z celé spousty důvodů můžeme jmenovat následující:

  • Drží si svou hodnotu. Zkušení investoři mu důvěřují a obrací se na něj zejména ve chvílích různých krizí, ať už válečných, ekonomických či sanitárních. Právě v těchto obdobích totiž na rozdíl od jiných investičních komodit posiluje.
  • Chrání proti inflaci. Jak bylo zmíněno v počátku, jeho hodnota roste spolu se zvyšujícími se cenami služeb a zboží.
  • Jde o bezpečné útočiště. Na rozdíl od měny se zlato nedá dotisknout, žádná instituce regulující úrokové sazby nemůže kontrolovat jeho nabídku a poptávku. Jde o vzácné aktivum, jehož světové zásoby se ztenčují.
  • Diverzifikace portfolia. Když padnou akcie, zlato jde nahoru. Zařadíte-li ho do svého investičního portfolia, dokážete si vybudovat stabilní základnu.

Není ovšem zlato jako zlato.

Investujte do zlatých mincí a slitků

Do zlata lze investovat různými způsoby. Můžete nakoupit akcie firem těžících zlato, nakoupit ETF nebo deriváty. Nejvýhodnější a nejjistější formou investice je však jedině fyzické zlato, tedy přímo zlaté slitky a mince. Nakoupíte je například jednoduše v e-shopu www.zlate-mince.cz, případně v kamenné prodejně Pražské mincovny v Obecním domě. Prodejců investičního zlata existuje více, vždy byste si však měli dát dobrý pozor, kde vlastně nakupujete.

Nakoupit zlato právě teď?

Zlato je pro investice v roce 2021 více než vhodné. Právě nyní se totiž lidé obávají inflace a znehodnocení koruny, přitom, jak jsme si vysvětlili výše, proti tomu je zlato ideální ochranou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*