Které vitamíny jsou důležité pro pokožku a jak ji zásobit jejich dostatečným množstvím?

Pokožka je stejně tak jako kterýkoliv jiný orgán na lidském těle závislá na kvalitním vyživování. Zatím co u jiných částí těla ale přitom není tak moc vidět nedostatek sotva postřehnutelných stopových prvků, tak v případě samotné pokožky jsou stopové prvky a vitamíny doslova základním stavebním kamenem.

Jejich nedostatek se může projevovat na celé řadě problémů, které vznikají nejen nedostatkem vitamínu v organismu jako takovém, ale popřípadě i přímo v pokožce. Dnes se podíváme na to, které vitamíny jsou opravdu podstatné.

Všudypřítomný vitamín C

Pokud bychom chtěli říct o nějakém vitamínu, že je pro nás opravdu všudypřítomný, tak to není nic jiného, než vitamín C. Ačkoliv je to jeden z mála vitamínů, v jehož případě máme opravdu velké množství alternativních zdrojů, tak se zároveň může stávat, že v pokožce minimálně lokálně není jeho dostatek. To poznáme především podle toho, že se kůže mastí a nemá kvalitní barvu. Pomoci s tím mohou krémy s vitamínem C, které při aplikaci zásobují pokožku dostatečným množstvím vitamínu, který následně zůstává přesně tam, kde může působit nejlépe.

Nezapomínejme na vitamín E!

Většina lidí ve světle celé řady vitamínů zapomene na vitamín E. Ten je v mnoha ohledech dost specifický jak ze své funkce, tak i z pohledu jeho chemické podstaty. Spojuje se v organismu jinak, než vitamín C a jeho hlavním projevem mimo jiné může být to, že se pokožka s nedostatkem vitamínu E dehydratuje. I zde krémy s vitamínem E dokáží zařídit, aby byla pokožka dostatečně vyživovaná kvalitním množstvím vitamínu.

Nedostatek minerálních látek

V těle máme celé množství mikroživin, které jsou podstatné. Nejsou to jenom vitamíny, ale také minerály nebo stopové prvky. Konkrétně minerální látky mohou také pro pokožku znamenat prospěšnou, nebo při jejich absenci neprospěšnou věc. Základní pomůckou by tak mohl být minerální pudr, který jemně a elegantně dokáže zásobit pokožku dostatkem minerálů. Ta si přebere tolik, kolik je schopna absorbovat. Zbytek nevyužitých minerálů potom jednoduše můžeme smýt během odličování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*