Vytvořte podzimní dekorace se sušenými květinami

Podzim se svými krásnými barvami už přichází. Využijte toho a použijte přírodniny k tvoření. Udělejte si vlastní dekorace, věnec na dveře, ozdobnou misku nebo zkuste tvořit s dětmi. Doplňte barevné listy o kaštany, šípky a sušené květiny. Výsledek bude famózní.

Chcete se zabavit, něco vytvořit a popustit uzdu fantazii, vydejte se nejdříve ven. Nasbírejte přírodnin a usušte je, případně si pořiďte již usušené květiny třeba v e-shopu Florservice.cz: https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/. Následně si doma nachystejte prostor. Vezměte si velký igelit či noviny a dejte je na stůl nebo na zem. Budete pak mít mnohem snazší uklízení. Přichystejte si tavnou pistoli, přírodní provázek, polystyrenový základ pro věnec, misku či cokoliv jiného podle toho, co budete tvořit. A jaké jsou možnosti?

Klasický věnec na dveře

Výborným podzimním výrobkem jsou klasické věnce, které se dají zavěsit třeba na dveře. Nejjednodušší je, když si pořídíte polystyrenový věnec a ten začnete postupně oblepovat. Na začátek ho můžete omotat přírodním provázkem, ať neprosvítá polystyren, a pak už jen tavnou pistolí aranžujete květiny a přírodniny. Musí být už suché.

Ozdobná miska

Nemáte tavnou pistoli a nechce se vám kupovat nic drahého? Vezměte pěknou misku (plastovou, keramickou či jinou) a naplňte ji přírodninami. Základ mohou tvořit kaštany, nahoru pak dáte květiny, šípky, listy a hned máte výzdobu na stůl či na komodu do obývacího pokoje.

Trocha tvoření s dětmi

Vezměte papír, lepidlo, nůžky, společně nasbírejte listy a začněte tvořit. Děti milují techniku, kdy něco nakreslí a pak obrázek vylepšují přilepenými listy nebo květinami. Nakreslete tedy postavičku a udělejte jí vlasy z trávy, věneček ze sušených květin, knoflíky z plodů šípku apod.

Nezapomeňte, jakou péči si žádá každá přírodnina, která je sušená – květina ani sušený šípek nemají rády vlhko. Takto vyrobené dekorace tedy skladujte v interiéru nebo jinak chraňte před deštěm a vlhkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*