3 zdravé recepty na smootie

Chcete žít zdravě? Máte na něco chuť? A chcete do svého těla dostat i trochu ovoce a zeleniny? Pokud jste na všechny tři tyto otázky odpověděli jednoznačně ANO, potom se podívejte na naše tři recepty na vynikající smoothie. Tedy na velmi chutné, zajímavé a rozhodně také zdravé nápoje, které zaručeně zaujmou každého z vás. Tím si můžete být stoprocentně jisti.

Ovoce, zelenina a zelená barva

Na první pohled zajímavá kombinace, díky které si vytvoříte smoothie, které bude mít opravdu netradiční zelenou barvu. Pokud se zajímáte o to, co je základem receptu, je to rozhodně pomeranč. Ten můžete použít jako samozřejmý základ vodnaté složky, nebo použijte pomerančů méně a doplňte je vodou. Dále přidejte také jeden banán, který vám pomůže dané smoothie zajímavě zhutnit. Máte připraveno? Potom už stačí jenom hrst špenátu. Jedinečná chuť, unikátní barva, správná hustota a hlavně zdraví. Pokud budete chtít nápoj obohatit, přidejte třeba i oblíbená chia semínka.

Použijte to, co roste v zemi

Ano, i z takových plodin můžete připravit jedinečné smoothie. A co je základem tohoto receptu? Primárně je to zelenina v podobě červené řepy, díky které dosáhnete i lákavé barvy. Doporučujeme pořídit tu předvařenou, se kterou je málo práce. A čím řepou dále doplníte? Je to také kořen zázvoru, který přidá zajímavou citrusovou a lehce štiplavou chuť. Pro dosažení optimální konzistence využijte i:

  • Jablko
  • Pomeranč
  • Banán

Hurá na lesní ovoce

Ideální je používat lokální suroviny, které můžete nasbírat na zahrádce, nebo třeba i v lese. A právě tímto směrem se vydáte. Samozřejmě pokud nemáte poblíž domova zdroj daných surovin, můžete je koupit v obchodě a lesní smoothie si připravit stejně jednoduše. Budete potřebovat borůvky, lesní nebo klasické jahody, a dále maliny. Po rozmixování doporučujeme přidat i trochu kokosového mléka, které celkovou chuť jenom podpoří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*