5 jednoduchých a účinných cviků na pěkné břicho

Chcete mít dokonalé břicho? Základem není jenom dieta, ale také cvičení. Podívejte se s námi na cviky, které vám k němu zaručeně dopomohou.

Half roll

Z rovného sedu klesejte dolů přes kostrč, až do stavu, kde ucítíte činnost břišních svalů a zároveň nebudete cítit ty zádové. Jakmile této pozice dosáhnete, držte se v ní, co nejvíce to půjde. Nezapomínejte na důkladné dýchání a také na to, že návrat zpět by měl být stejně pozvolný, jako fáze, kdy byla pozice začínána.

Lift

Začínáte vleže na zádech. Nohy jsou kolmo ke stropu, v jedné rovině. Bedra musí být na podložce. Následně polohu nohou postupně snižujete, až opět ucítíte činnost břišních svalů. Opět v této pozici držte, co nejdéle vám to půjde. Poté nohy opět zvedněte do roviny. Pro lepší provedení cviku je možné roztáhnout ruce a dlaně položit na podlahu.

Roll over

Začátek je stejný, jako u předchozího cviku. Tedy poloha na zádech a nohy nahoře, v jedné rovině. Následně začněte nohama hýbat opačným směrem. Tedy ve snaze dát je rovné za hlavu. Cítit by měla být hlavně spodní část břišních svalů. Kdo cvičí poprvé, nemusí nohy dostat úplně za hlavu, jelikož svaly mohou začít pracovat i dříve. Jakmile se tak stane, je to správná poloha.

Plank

Začínáte v takzvané poloze kočky. Dlaně jsou pod rameny, kolena jsou pod kyčlemi. V dané chvíli postupně propínáte obě nohy tak, aby nedošlo k pohybu pánve. Tento cvik ucítíte nejenom v oblasti břišního svalstva, ale pomůže protáhnout i další svaly v těle. I zde se pozice drží do chvíle, dokud to jde.

Criss-cross

Znáte leh na zádech a pomyslnou jízdu na kole? Tento cvik není ničím jiným. Jenom s tím rozdílem, že ho obohatíte mírným náklonem těla na pravou a poté na levou stranu. To je důležité primárně proto, abyste procvičili také boční břišní svaly. Roli zde hraje hlavně snaha o pomalejší pohyb a možnost držet pozici co nejdéle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*