Co všechno obsahuje meloun?

Léto je doba, kdy je oblíbenou potravinou meloun. A to nejenom proto, že nám chutné, nebo také proto, že nás může dokonale osvěžit. Roli zde hraje také jeho obsah. Zajímá vás, co vše se uvnitř lákavě červené dužiny nachází? Pojďte to společně s námi zjistit.

Hlavně voda

Meloun je v létě jedním z velmi důležitých druhů ovoce. Důvode je primárně to, že vás dokáže velmi dobře zásobovat vodou. Té totiž obsahuje skutečně velmi velké množství. A jaké konkrétně? Je to až 93 procent, což je jistotou, že když si dáte pořádnou porci melounu, výrazně tak podpoříte i povinnost dodržení pitného režimu.

Obsahuje i mnoho vitamínů

Voda ale není vše, co meloun obsahuje. Nezapomínejme hlavně na širokou škálu vitamínů, díky čemuž ho můžeme označit jako ovoce, které je poměrně zdravé. Zvláště potom v případech, kdy je vaším cílem posílení povzbuzení imunity, nebo pokud se potřebujete dostat do kondice, když se vám zdá, že se necítíte dobře. Obojího je dosaženo díky vitamínovému koktejlu, který se v melounové dužině nachází. Je zde hlavně:

  • Vitamin C
  • Vitamin B6 – pyridoxin
  • Vitamin B3 – niacin

Dobrá volba pro detoxikaci

Ve složení melounu pokračujeme dále. Nyní se zaměřme na obsah látek, které jsou dokonalou volbou v případě detoxikace. Tedy v situaci, kdy chcete své tělo vyčistit od všeho škodlivého, co jenom může obsahovat. I to by měl být právě meloun jasnou a nenahraditelnou volbou. Obsahuje například karoteny, stejně jako mnoho antioxidantů, které velmi dobře bojují proti volným radikálům. Pro dokonalou funkci těla jasná volba.

Je i něco, co neobsahuje

Podívejme se na obsah melounu také z druhé strany. Tedy na to, co vlastně toto oblíbené ovoce neobsahuje. I zde můžeme být konkrétní. Právě díky velkému obsahu vody se není nutné bát mnoha kalorií. Meloun je tak ovocem, které je rozhodně dietní. Ve sto gramech tak lze najít zhruba jenom 19–35 kcal.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*