7 denní zelná dieta

O lákavosti rychlého hubnutí není třeba nijak hovořit. Nicméně s konkrétní kvalitní dietou je možné zhubnout o několik kilogramů klidně i během jednoho týdne. Čím dál více populární a uznávaná je 7 denní zelná dieta. Právě ona je totiž schopna zaručit rychlé hubnutí během jednoho jediného týdne. V době hubnutí se 7 denní zelnou dietou můžete konzumovat celou řadu různých potravin s tím, že zelné polévka bude nedílnou součástí vašeho jídelníčku po každý den. O oblíbenosti diety svědčí mimo jiné i fakt, že funguje již od roku 1997. Právě tehdy byly objeveny tukožroutské vlastnosti zelné polévky.

Jídelníček

U zelné diety je přesně omezen příjem kalorií za jeden den. Můžete si dovolit přijmout prostřednictvím jídla 800 až 1000 kalorií. Zelnou polévku musíte jíst každý den v týdnu, přičemž k ní přidáváte ještě další potraviny. Ostatně o tom se přesvědčíme v následujícím znění jídelníčku.

1. den
Zelná polévka a všechno ovoce kromě banánů, které obsahují hodně sacharidů
2. den
Zelná polévka a zelenina a pečenými brambory s máslem
3. den
Zelná polévka a veškeré ovoce a zelenina
4. den
Zelná polévka a maximálně 6 banánů a nízkotučné mléko
5. den
Zelná polévka a maximálně 450 g masa nebo mořské či sladkovodní ryby a 6 rajčat
6. den
Zelná polévka a zelenina a masem
7. den
Zelná polévka a zelenina s hnědou rýží a čistou ovocnou šťávu

Jak je patrné z celého jídelníčku, strava je bohatá především na vlákninu a sacharidy s tuky jsou omezeny na minimum. Základem celého jídelníčku je především zelenina, která je schopna člověku dodat sice potřebné látky, nicméně bez přebytečných kalorií.

Recept na zelnou polévku

Potřebujeme:

1 hlávku bílého zelí, 2 až 3 zelené papriky, 1 kg mrkve, 6 malých jarních cibulek, 1 řapíkatý celer, 0,5 kg rajčat, přičemž mohou být i v konzervě, 2 kostky zeleninového bujónu

Postup:

Zeleninu pokrájíme na malé kousky a dáme do hrnce s vodou. Uvařit ji musíme úplně doměkka. Přidáme zeleninové bujóny, dle své chutě přidáme koření a bylinky. Polévku nesolte a nepřidávejte ani koření s obsahem soli. Servírujte zásadně bez jakéhokoli pečiva. Během dne tak můžete tuto polévku kombinovat s předepsanými níže zmiňovanými jídly.

Diskuze

Jednou velkou výhodou této diety je fakt, že při jejím důsledném dodržování skutečně zhubnete. Jinak ale bohužel převažují negativa. Určitě se nejedná o dietu, která by byla výrazná nějakou pestrostí stravy. Jste-li zvyklí na určitá jídla lišící se chutěmi, pak pro vás tato dieta ideální v žádném případě nebude. V každém případě byste měli počítat s velkou únavou. Příjem energie je velmi nízký, což vede k tomu, že budete skutečně unaveni a nebude se vám do ničeho chtít. S nízkým energetickým příjmem souvisí mimo jiné i kumulující se stres. Tukožroutská zelná polévka vám také ubere na svalovém aparátu. Mimo tuky totiž ubude i svalové hmoty. Nepříjemné je u této diety také neustálé nadýmání. Když jíte jenom zeleninu, pak jde o vcelku logický důsledek. Zelí jako takové po čtyřech dnech usilovného jezení polévky taky zrovna dvakrát chtít vidět nebudete. Otázkou pak zůstává, jestli vám shozené kilogramy za takovouto cenu skutečně stojí…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Radek Štěpán

Pedagog, trenér a pisálek v jednom.

One Reply to “7 denní zelná dieta”

  1. Dobrý den mám velice dobré zkušenosti s touto polévkou shodila jsem za 7 dní 5 kg. 🙂 doporučuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*