3 hodinová dieta

Tato redukční dieta funguje na principu pravidelného přijímání jídla. Shození přebytečného množství kilogramů dosáhne člověk tak, že bude jíst v rozestupech, které budou v maximu právě 3 hodiny. Autor 3 hodinové diety Jorge Cruise říká, že ke zvýšení bazálního metabolismu je nezbytné pravidelné přijímání jídla. Díky vysokému metabolismu se kalorie spálí mnohem rychleji a dochází tak k úbytku tuků.

Základní pravidla 3 hodinové diety

Po probuzení je nezbytné se najíst do jedné hodiny. Pak je třeba dodržovat interval třech hodin, ve kterém si musíte dát jídlo. Poslední denní jídlo je nezbytné si dát zhruba 3 hodiny před spaním. Kdyby k jezení došlo těsně před spánkem, efekt hubnutí by se nedostavil. Během dodržování této diety tedy musíte zkonzumovat celkem 3 hlavní jídla a dvě další menší porce jídla během dne. Příjem potravy je tak přesně rozdělen na časové úseky. Během držení diety je taktéž nutné vypít 8 sklenic vody. Jinak můžete klidně pít i kávu. V tom případě ale musíte vypít vždy o další 2 sklenice vody více s každou vypitou kávou. Alkohol je tolerován pouze v malém množství. Důležité je u 3 hodinové diety i to, že si jídlo sami připravujete, takže přesně víte, jaké jídlo konzumujete a v jakém množství si jej dáte.

Jídelníček

U jídelníčku 3 hodinové diety je pro mnohé výhodný fakt, že není založena na minimálním příjmu sacharidů a tuků. Jedná se o dietu, při které si vše zkombinujete sami dle vlastních potřeb. Podle známé potravinové pyramidy si volíte takové pokrmy, které pro vás budou vhodné. Sníst tedy můžete v podstatě cokoli. Strava ovšem musí mít kalorickou hodnotu v maximu 1450 kalorií za jeden den. Příjem samotných kalorií ovšem musíte držet přesně v pravidelných intervalech po třech hodinách. Za jeden týden tak můžete zhubnout až 0,9 kilogramu. Za normálních okolností je stanoveno trvání diety na 28 dní. Pokud ale budete chtít spálit mnohem více tuku, pak je vhodné dietu opakovat v několika cyklech. Stát se z ní může životní styl, který bude v každém případě zdravý.

Diskuze

3 hodinová dieta není určena pro každého člověka. Mnozí lidé mají natolik uspěchaný životní styl, že nejsou schopni si denně pravidelně připravovat veškeré potraviny a pak je konzumovat. Pokud je člověk zaměstnaný, jen velmi těžko lze hovořit o tom, že by mohl vařit jídla a snažit se o jejich maximální vhodnou skladbu. Tato dieta je ideální pro lidi, kteří jsou postiženi maximálním přejídáním vyvolaným nárazovou stravou. Když někdo celý den nejí a potom si dá obrovskou porci jídla, může to vést jen k tloustnutí. Zapomenout nelze ani na ty, kteří se přejídají ve večerních a nočních hodinách. Tito lidé nebudou mít pozdě v noci díky dostatečnému a vyváženému jídelníčku chuť k tomu, aby doslova vyluxovali ledničku. O celkovém postupu při této dietě je vhodné se poradit se svým lékařem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Radek Štěpán

Pedagog, trenér a pisálek v jednom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*