Chcete zhubnout? Zapomeňte na drastické diety!

Na internetu, v časopisech, ale i na mnoha diskusních fórech se můžeme setkat se stovkami různých diet, které dle jejich autorů zaručeně pomáhají. Většina z nich má jedno společné. A to buď jednotvárnou stravu, nebo drastické omezování v příjmu potravy. Některé dokonce i obojí najednou. Odborníci z řad výživových poradců a dietologů však skutečně varují, jelikož takové metody jsou nejenom nebezpečné, ale samozřejmě i neúčinné. Ostatně to nám může napovědět i zdravý rozum – pokud by taková dieta zabrala, proč by se objevovaly další?

shutterstock_178005374

Jak správně hubnout?

Co je špatné, to již víme. A tak je nejvyšší čas podívat se naopak na to, jak je dobré hubnout skutečně správně. Základem by měl být propracovaný dietní plán, konkrétně potom jídelníček, který přesně rozepisuje jaké potraviny jíst, kdy je jíst a v jakém množství je jíst. A to vše proto, aby naše tělo mělo dostatek všech potřebných živin a dalších látek. Mezi ty klíčové patří třeba:

  • Vitamíny a minerály
  • Sacharidy
  • Bílkoviny

Daný jídelníček by samozřejmě neměl být univerzální, jelikož by měl být sestaven přímo naší osobě na míru. A to s ohledem na náš denní režim a běžnou fyzickou námahu, s ohledem na naše zdravotní komplikace, ale stejně tak i s ohledem na naše cíle. A získat ho nemusí být složité, jelikož dnes je možné mít i jídelníček na hubnutí zdarma. A to s jistotou toho, že bude splňovat výše uvedené a bude vytvořen právě pro nás a naše potřeby. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Proč takové hubnutí funguje?

Pro vysvětlení je třeba seznámit se s fungováním našeho těla. To samozřejmě dokáže přijatou energii a další látky uchovávat, stejně jako ji využívat. Pokud má všeho dostatek, a to po celé dny a týdny, nemá tělo k uchování jakýkoliv důvod. Vše co sníme je tedy ihned využito, popřípadě jsou zbytky látek vyloučeny. Pokud v rámci daného režimu přidáme trochu nezbytného pohybu, začnou se zároveň spalovat i uložené tukové zásoby a dochází k přirozenému, pozvolnému a trvalému hubnutí.

Zde je třeba opět připomenout drastické diety a s nimi spojený jo-jo efekt. Pravdou je, že při takových dietách první dny skutečně hubneme, jelikož tělo nemá živiny a energii a tak vše bere ze zásob. Jakmile se ale najíme, tělo ihned vše ukládá. A důvod? Preventivně se zásobuje pro případy, kdy opět bude příjem potravy minimální. A tento koloběh probíhá neustále, dokud si sami neuvědomíme, jaké hubnutí je pro nás to správné – a bezpečné.

Jednotvárnosti se nebojte

Ačkoliv mnoho lidí spojuje dietní jídelníček s jednotvárnými jídly, rozhodně musíme podotknout, že ani to není pravda. Sice základním stavebním kamenem je ovoce a zelenina, ale rozhodně se nemusíte obávat toho, že přijdete o pečivo, mléčné výrobky, maso, živočišné produkty, ale třeba i těstoviny, rýži, brambory a mnoho dalšího. Důležité je pouze zaměřit se na kvalitu, nižší obsah tuku a zdravou přípravu – místo smažení využít třeba dušení či grilování bez tuku. A díky bohatým možnostem v oblasti koření se nemusíte bát, že by snad jídlo nemělo chuť. Důležité je pouze lehce omezit příjem soli, kterou však lze poměrně snadno nahradit jinými možnostmi dochucení.

Bez pohybu to nepůjde

Přirozenou součástí každého dietního režimu by měl být také pohyb. Ten by měl být primárně pravidelný a vždy docílíme větších úspěchů ve chvíli, kdy cvičíme každý den pár desítek minut, než jednorázově několik hodin v rámci jednoho dne v týdnu. Správné je také vybírat ty nejvhodnější aktivity. Mezi ideální se dnes řadí především běh, jízda na kole, plavání, aerobik nebo Zumba. Vše jsou takzvané aktivity aerobní, které jsou při úbytku váhy nejlepší volbou. Důležité však je hlídat si i tepovou frekvenci, která by měla být v rámci nejúčinnějšího spalování na 70 procentech našeho maxima.

Získejte jídelníček na míru zdarma, navštivte a vygenerujte si ho online na Pestryjidelnicek.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*