Fitness cvičení Insanity

Různých fitness a cvičebních programů, které jsou spojené s hubnutím, je celá řada. Některé jsou starší, jiné novější, jiné velmi, další zase málo oblíbené. Pokud bychom ale měli zmínit skutečný hit v této oblasti, potom je to rozhodně fitness cvičení Insanity, které vytvořil fitness trenér Shaun Thompson. Ten totiž využil svých zkušeností z této pozice a vytvořil tak pro mnohé naprosto unikání, a to celkem šedesátidenní cvičební program, který je zaměřený na to, jak zhubnout, posílit a dostat se do formy. Vše je založeno na takzvaném intervalovém tréninku.

shutterstock_247257382

Jak daný program vypadá?

Pokud bychom si měli fitness cvičení Insanity konkrétně představit, potom je založeno na střídání dvou frekvencí, a to cvičební a odpočinkové. Konkrétně se tedy jedná o 3-4 minuty intenzivního cvičení konkrétního cviku, a následně o odpočinek, který však trvá pouze 30 vteřin. Takto se vše neustále opakuje, dokud neskončí konkrétní cvičební lekce, která je stanovena na zhruba 45 minut. Cíl daného cvičení je samozřejmě jasný, a to během oněch dvou měsíců perfektně zvednout vaši kondici.

Cvičit lze doma a kdykoliv

V čem je však právě toto cvičení naprosto unikátní, to je i v možnosti cvičit doma. Není tak nutné navštěvovat specializovaná fitcentra, a stejně tak není nutné ani kupovat jakékoliv potřebné vybavení. Plně stačí sportovní oblečení a kvalitní boty, a samozřejmě daný cvičební program, ideálně na DVD. Poté už stačí pouze potřeba chtít se svým tělem něco udělat a začít tak s prvními cviky, které budete kopírovat dle daného videozáznamu. Snadné pro každého.

Zajímavostí tréninku je jeho variabilita

Co mnoho lidí na tomto tréninkovém fitness plánu obdivuje, to je jistě jeho variabilita. Díky tomu se tak nejedná o stále stejné jednotvárné cvičení, ale jsou kombinovány různé možnosti cviků. Pokud bychom si je měli upřesnit, tak se jedná třeba o cvičení určená výhradně na protahování, cvičení ve formě sportovního tréninku, nebo i některá plyometrická cvičení. To vše tak vede k tomu, že lze získat skvělou kondici v mnoha ohledech.

Kolik lze zhubnout?

Díky danému režimu samozřejmě můžeme nejenom posílit, ale hlavně zhubnout. Samotný tvůrce uvádí, že při dodržování všech cvičení, a to ve správné intenzitě se lze zbavit i 15 kilogramů. V tomto směru lze samozřejmě brát v potaz, že ručička na váze nebude vždy objektivní. Jelikož se nám začnou vytvářet svaly, můžeme logicky mít během vážení stále stejnou hmotnost. Postava se nám ale bude rýsovat, tuky budou mizet a my tak budeme štíhlejší. Nejlépe to bude patrné v situacích, kdy kromě běžné váhy změříme i množství a hmotnost tělesného tuku, nebo jednotlivé míry našeho těla. Tím tak bude výsledná váha skutečně objektivní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*