Ortorexie – závislost na zdravé stravě

Zdravý životní styl. To je dnes něco, co je prosazováno stále více. Primárně má na lidské tělo jasné pozitivní účinky. Může ale dojít i k tomu, že bude mít účinky zcela opačné. A to v případě, kdy se objeví závislost označovaná jako ortorexie. Jde o problém, u kterého je lpění na dokonale zdravých potravinách cestou, která může lidskému organismu ublížit.

Jak ortorexie vypadá?

Podívejme se společně na to, jak vlastně tento konkrétní problém charakterizovat a jak ho co nejlépe identifikovat. Je třeba říci, že ortorexie je stavem, během kterého člověk zcela odmítá konzumovat běžně nabízené potraviny. A to z toho důvodu, že jim nevěří. A to primárně z toho důvodu, že se obávají:

  • Nesprávného pěstování
  • Existence různé chemie
  • Absence vitamínů

Vlivem toho daní lidé nejenom, téměř nekupují potraviny v běžných obchodech, ale také pochopitelně nenavštěvují restaurace a veškeré jídlo, které konzumují, je buď jejich vypěstované, nebo koupené tam, kde lidem skutečně věří.

Často i dlouhodobé hladovění

Problém může nastat ve chvíli, kdy mají hlad, ale nemají po ruce potravinu, která je podle jejich názoru Zdravá a bezproblémové. V takovém případě je ortorexie často spojována třeba i s dlouhodobým hladověním, než dojde k tomu, že se daná osobě opět nají. Z tohoto důvodu je tato poruchu často přirovnávána také k anorexii, která je také spojena s hladověním a které mnohdy nekončí nijak dobře.

Problémem je i jednotvárnost

Dodejme i to, že problémem je také celková jednotvárnost. I když top na první pohled může vypadat, že nabídka je poměrně široká, je vše omezeno aktuální dostupností. Pokud je malá, zužuje se nabídka potravin třeba jenom na několik kusů. Daní lidé v domnění, že žijí dobře a bez problémů, dělají pravý opak. Vlivem stravy jejich tělu chybí mnoho důležitých věcí, což může znamenat i výrazné zdravotní problémy, a to i dlouhodobého rázu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*