Poraďte si s nafouklým břichem

Trápí vás problém, kterým je nafouklé břicho? Pokud ano, podívejte se společně s námi, jak ho eliminovat. Příčin totiž může být celá řada a vylučovací metodou poměrně snadno přijdete na tu, která trápí právě vás.

Nadýmání

Nafouklé břicho je velmi často způsobeno právě nadýmáním. Co dělat v takovém případě? Ideální volbou mohou být různé léky na plynatost. Lepším řešením však může být prevence, spojená s tím, že se budete vyvarovat jídlům, které nadýmání způsobují. Příklad?

  • Luštěniny
  • Cibule
  • Zelí

Hormony

To se týká především žen. Pokud vás trápí nafouklé břicho, podívejte se do kalendáře, zda se zrovna neblíží doba vaší menstruace. Je nutné připomenout, že právě během ní dojde k výraznější m hormonálním výkyvům a nafouklé břicho může být jedním z důsledků. Zde se není třeba zase až tak znepokojovat.

Mnoho stresu

Na první pohled to vypadá, že dané dvě věci spolu vůbec nesouvisí. Opak je ale pravdou. Pokud jste často ve stresu, může se to skutečně negativně podepsat na tom, že budete mít nafouklé břicho. Pomoc je v tomto směru jasná. Vydejte se někam za odpočinkem, třeba na dovolenou, a po návratu se snažte neřešit tolik věcí, jako tomu bylo v minulosti. Zkrátka a jednoduše, čistá hlava znamená, že břicho již nebude nafouklé.

Alergie na potraviny

Není nic výjimečného, že se některé alergie objeví až v dospělosti. Může jich být celá řada, a pokud se jedná o alergii na potraviny, je příčinou právě nafouklé břicho. Když je vše spojeno i s bolesti nebo průjmem, je příčina celkem jasná. Co dělat v daném případě? Pomoci by vám měl samozřejmě lékař, který odhalí původce. Poté se stačí dané potravině jenom vyhýbat. A co když si ji přece jenom budete chtít dát? Vezměte si léky, které dokážou alergické reakce v těle dobře tlumit. Roli však může v tomto případě hrát i to, jak velká je daná konkrétní alergie. Může být menší, ale i velmi riziková.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*