Uvařte si něco zdravého – z oblíbených batátů

Když bychom se měli podívat na jedny z nejoblíbenějších příloh, které lidé hojně využívají, nejedná se o nic jiného, než o brambory. Jestliže jich máte doslova plné zuby, zkuste novinku. Přinášíme vám tip na chutný recept na batáty, které jsou zajímavou alternativou. A to pro svou lehce nasládlou chuť a spíše načervenalý vzhled. Uvidíte, že si je zamilujete.

Batáty

Jak je připravovat?

Jelikož jsou bramborám velmi podobné, můžete si být jisti, že jejich příprava není v tomto směru nijak náročná. Dá se říci, že stejně jako zpracováváte klasické běžně kupované brambory, můžete zpracovat i batáty. A jaké jsou hlavní možnosti? Nic nezkazíte, pokud zvolíte:

  • vaření ve vodě,
  • pečení v troubě,
  • grilování.

Co k nim? Vývěr možností je bohatý

Jak připravit batáty, aby byly chutné, to již víte. Nyní nastává otázka, co připravit k nim. Nic nezkazíte, pokud přirozeně zvolíte dnes velmi oblíbené maso. Je jedno, zda upečete kuře, nebo si připravíte steak. Kdo chce něco zdravějšího, nic nezkazí, pokud sáhne po některé z mořských, nebo sladkovodních ryb. I ty jsou v kombinaci s touto přílohou jasnou a osvědčenou volbou.

Prospějete i svému zdraví

Nyní je téměř jasné, co si právě vy připravíte v nejbližší době k jídlu. Co ale dále nesmíme opomíjet, to je i důležitý fakt, který se týká právě vašeho zdraví. Pokud se totiž podíváme na to, jaké mají tyto zdravé brambory složení, je nutné říci, že se v nich nachází celá řada prospěšných látek. Prioritou je pochopitelně voda, škrob a také cukry. Dále však nezapomínejme také na to, že obsahuje dostatek železa, stejně jako nechybí při trávení tolik důležitá vláknina. Vše poté doplňuje i velmi široká škála různorodých vitamínů. Pokud budeme konkrétnější, je to třeba vitamín A, stejně jako B nebo E. Co pochopitelně také nemůže chybět, to je jeden z nejznámějších, kterým je vitamín C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*