Hledáte náhradu kakaa? Zkuste karob

Kakao, stejně jako například čokoláda mohou být potraviny chutné, ale rozhodně nemusí patřit do segmentu těch nejzdravějších. Proto je vhodné hledat zajímavé alternativy. A mezi jednu z nich patří karob. Pojďme se na tuto potravinu podívat blíže.

Kde se karob bere?

Nejprve pojďme na jeho hlavní charakteristiku. Jedná se nejčastěji o sypký prášek, který je získáván z plodů dřeviny, která nese název Ceratonia Siliqua. Ta poměrně hojně roste ve středomoří, díky čemuž je karob poměrně dostupnou náhradou kakaa. Z hlediska historického určitě zaujme to, že se používal třeba už ve starověkém Řecku, stejně jako se používal třeba ve starověkém Egyptě.

Mnoho vitamínů a důležitých látek

Důvodem pro jeho konzumaci je určitě obsah prospěšných látek pro lidské tělo. Začít je nutné širokou škálou různorodých vitamínů. Nechybí především vitamín A, stejně jako vitamíny B a také D. Určitě zaujme i bohatý obsah různých aminokyselin. Když se podíváme na další pro tělo důležité a prospěšné látky, potom nesmíme zapomínat na:

  • Hořčík
  • Vápník
  • Železo

Dále je to ale také fosfor, nebo nikl. Rozhodně nelze opomíjet například ale ani vlákninu, které karob obsahuje také poměrně výrazné množství.

Ideální pro dietu

Nejenom, že díky konzumaci do svého těla dostanete mnoho látek, které jsou pro váš organismus prospěšné. Máte jistotu i v tom, že do těla mnoho látek také nedostanete. A to těch škodlivých. Jde hlavně o obsah cukru a také obsah tuku, v porovnání s kakaem. Množství v karobu je výrazně menší, což se hodí jak při zdravém životním stylu, tak i při dietě.

Pozitivní vliv na zdraví

Charakteristiku této zdravé alternativy kakaa zakončeme tím, že má mnoho pozitivních látek na lidské tělo. Dokáže například pozitivně ovlivňovat trávení a jeho činnost, stejně jako má vliv i na snižování hladiny cholesterolu v krvi. Navíc se není nutné obávat ani problémů s hyperaktivitou nebo poruchami spánku, což u kakaa podle posledních průzkumů skutečně hrozit může.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*