Řapíkatý celer a hubnutí

Pokud dnes celer k něčemu využíváme, tak především jako součást polévek, a to jak zeleninových, tak i drůbežích nebo hovězích vývarů. V tomto směru dokáže daný celer dodat polévce příjemnou, a často i typickou chuť. Samozřejmě toto použití má i své výhody, jelikož pokud ho následně do polévky i nakrájíme, nejenom že si pochutnáme, ale také využijeme jeho pozitivní vlastnosti, které na naše tělo má. A to i v době, kdy se rozhodneme držet dietu, při které je celer také velmi dobrou volbou. Nutno ale říci, že aktuálně máme na mysli ten řapíkatý, který se od toho běžného a známého lehce liší. Účinky ale mají oba víceméně stejné.

shutterstock_254043544

Co je to nejdůležitější? Rozhodně obsah vitaminu C

Pokud se tato na pultech běžně dostupná zelenina může něčím chlubit, tak je to rozhodně obsah vitaminu C. Ačkoliv v tomto směru je prosazováno třeba citrusové ovoce, listy řapíkatého celeru ho v mnoha případech mohou obsahovat mnohem více. A to už je velký důvod k tomu, proč se právě pro tuto zeleninu rozhodnout. Daný vitamin totiž umí hned několik věcí, které nám v našem hubnoucím procesu pomohou. V první řadě je to pozitivní vliv na náš metabolismus, který dokáže zrychlit. S tím souvisí i druhé velmi vhodná věc, a to detoxikační vlastnosti. Vyčištěné tělo totiž bude vždy fungovat lépe, a tak i lépe spalovat tuky.

Řapíkatý celer je skvělým antioxidantem

Jak jsme již zmínili, řapíkatý celer dokáže naše tělo velmi dobře pročistit, a je tak považován za dobrý antioxidant. I to je v hubnoucím procesu velmi důležité, a je na to v celém režimu diety brát ohled. Mimo to samozřejmě patří celer mezi tu zeleninu, která má velmi nízké kalorické hodnoty. V tomto směru jí tak můžeme sníst doslova tolik, kolik jenom budeme chtít, a z hlediska množství kalorií náš organismus nijak nezatíží.

V jaké formě řapíkatý celer konzumovat?

Vzhledem k povaze této zeleniny je možné, abychom ji konzumovali i syrovou. To je samozřejmě z hlediska množství vitamínů a dalších prospěšných látek velmi vhodnou cestou, jak jich do těla dostat co nejvíce. Ideální je ale i jako součástí salátů, nebo teplé kuchyně. Zde ale pozor pouze na kvalitu přípravy, která by rozhodně měla být maximálně zdravá, jinak konzumace celerů svůj účel nesplní.

Jak s dietou s přísunem celeru začít? Ideálně pročištěním

Pokud hubnutí pomocí celeru vyzkoušíme, je určitě ideální začít náročnější detoxikační kůrou, která by měla trvat zhruba dva dny. Během ní je vhodné pít celerovou šťávu, ideálně smíchanou s tou citrusovou. Takový nápoj si poté připravíme zhruba pětkrát denně. Dále je třeba pouze konzumovat ovoce a zeleninu, a tím naše tělo pročistit a nastartovat.

Dále už stačí pokračovat podle zdravých zásad hubnutí. Tedy dbát na pestrou stravu, a bohaté složení jídelníčku. Logicky je třeba z něho vyloučit také všechno škodlivé, co by mělo za následek opětovný nárůst váhy, nebo i opětovné špatné fungování našeho těla. K tomu všemu už stačí jenom přidat vždy onen celer. A to syrový, v polévce, nebo ve formě zmíněné šťávy. Variant, jak ho konzumovat, je několik desítek.

Jsou nějaká negativa spojená s celerem?

Jediným problémem by teoreticky mohlo být předávkování vitaminem C. S tím si ale naše tělo umí poradit, jelikož pokud ho máme nadbytek, tak nepotřebné množství vyloučí z těla ven. V tomto ohledu se tak celeru rozhodně bát nemusíme. Ostatně přímo na něm je poté založena třeba celerová dieta, která jasně potvrzuje, že celer a hubnutí skutečně jdou dohromady, a pokud chceme zhubnout, měli bychom tuto kúru co nejrychleji vyzkoušet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*