Fenykl a jeho účinky (hubnutí)

Pokud je při dietách něco obecně doporučováno, je to rozhodně zelenina, a to ideálně v co nejpestřejší skladbě. Důvod toho je samozřejmě jasný, jelikož tělo tak dostane vše potřebné, a zároveň se díky nízkým kalorickým hodnotám nemusíme bát toho, že bychom jakkoliv přibrali. V souvislosti s tím je třeba říci, že jsou určité druhy zeleniny, které mohou při hubnutí pomoci podstatně více. A jedním za takových variant je i fenykl, který rozhodně dokáže přinést v hubnoucím procesu pozitivní úspěchy.

shutterstock_155276099

Pozitivní účinky především v oblasti střev

To hlavní, čím se fenykl může pyšnit, to jsou unikátní látky, které dokážou velmi dobře působit v oblasti našich střev. Zde účinkuje hned v několika oblastech. Tou první je to, že napomáhá celkově správnému trávení, a to v tom ohledu, že přechází zácpě a tak podporuje činnost střev jako takových. Mimo to ale dokáže ze střev odstranit všechny nežádoucí látky, které mohou bránit správnému trávení nebo správnému využívání všech pro tělo nezbytných živin.

Obojí má samozřejmě pozitivní vliv na chod našeho těla. To znamená, že tělo tak může mnohem lépe využít třeba látek, které dokážou výrazněji stimulovat metabolismus a tak urychlit spalování. Stejně tak ale mohou být správně fungující střeva důvodem, proč se zamezí ukládání tuků. Princip je podobný jako v předchozím případě, a to takový, že tělo z ostatních potravin využije látky, které tomu zamezí. A to má tedy na hubnoucí proces přímý vliv, jelikož bez správného fungování střev by mnoha daných látek zůstalo nevyužitých.

Fenykl pozitivně působí i na oblast naší psychiky

Co může být s nadváhou vždy spjato, to je i náš stav, a to po psychické stránce. Není totiž nic neobvyklého, že pokud jsme ve stresu, tak můžeme přibírat. A to nejenom proto, že máme větší chutě na jídlo, ale také proto, že zkrátka tělo nefunguje přesně tak má, a tak dochází ke zvýšenému ukládání tuků v těle. Fenykl má na naši psychiku velmi dobré uklidňující účinky, což logicky vede k jedinému, a to k uklidnění naší mysli. Tím se můžeme cítit lépe, a tělo tak nemá problém s lepším fungováním. A tak jsme zase o krok blíže vysněné postavě, a to ať už chceme hubnout za jakéhokoliv důvodu. S čistou hlavou to lze zkrátka vždy mnohem lépe

Co je nejpozitivnější vlastností? Dokáže vázat tuky a má minimum kalorií

Výše uvedená pozitiva samozřejmě s hubnutím souvisí, ale rozhodně o nich lze říci, že jsou pouze přidruženými pozitivy samotného fenyklu. To hlavní, co našemu tělu dokáže nabídnout, jsou látky, které umí vázat tuky, a to sami na sebe. V principu se tedy v našem těle stane to, že pokud sníme cokoliv tučného, putují dané tuky do žaludku a odtud dále do střev. Zde je však fenykl dokáže navázat na sebe a tak zabrání jejich vstřebání a následnému uložení kamkoliv v našem těle. Takto navázané tuky bez problémů dojdou celým zažívacím traktem a následně jsou přirozenou cestou vyloučeny.

Navíc obsahuje fenykl opravdu minimální množství kalorií, a to pouze 12 kcal ve sto gramech této zeleniny. Logicky tak může být na našem stole každý den. A také by na něm být měl, jelikož tak umožní, že každý dietní režim bude za všech okolností účinnější, než bez něho. A jak ho konzumovat? V tomto směru existuje mnoho různých variant. Nejčastěji je součástí zeleninových salátů, ale stejně tak není problém využívat ho třeba v pomazánkách, polévkách, nebo v teplé kuchyni obecně. Pouze je třeba mít na paměti, že čím je delší proces jeho teplené úpravy, tím více látek z něho může vymizet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*