Jak se starat o svou pleť v zimě?

Zima je obdobím, kdy je vzhledem k nízkým teplotám celkem výrazně zatěžován celý náš organismus. A to stejné je nutné říci také o pleti. I proto má zimní péče o pleť několik specifik. Podívejme se společně, jak na to.

Hydratace je základ

Mráz má jednu poměrně negativní vlastnost, která souvisí s tím, že dokáže pleť výrazným způsobem vysoušet. A tomu potřebujete zabránit. Během zimy je tedy doslova povinností myslet na dostatečnou a také na správnou hydrataci. Dnes je na trhu celá řada hydratačních krémů, které pomohou. A obsahu vody v nich se nebojte. Ta ničemu ani v mrazech nevadí.

Nezapomínejte na vitamíny

Podobně jako v jiném ročním období, i během zimy se vaše pleť neobejde bez dostatečného množství vitamínů a dalších látek. Nutno říci, že jejich konkrétní množství musíte upravit právě s ohledem na okolní teploty. Pokud vás tedy zajímá, co je na zimní péči o pleť to pravé, jedná se o tyto konkrétní vitamíny:

  • Vitamín A
  • Vitamín E
  • Vitamín C

Eliminujte červenání

Když střídáte prostředí, které je mrazivé, s tím které je horké, dochází pochopitelně k tomu, že se cévy stahují a také roztahují. Výsledkem toho všeho je pochopitelně situace, která je spojena s červenáním vašeho obličeje. Pokud tomuto efektu chcete zabránit, doporučujeme používat krémy, které chrání před zarudnutím, nebo krémy které eliminují právě problémy s daným roztahováním drobných žilek.

Čistěte pravidelně

I když se to nezdá, během zimy může vaše pleť během dne zachytit opravdu velké množství nečistot. Hlavně potom v případě smogových situací. Proto je základem péče také dostatečné a každodenní základní čištění. Jednou týdně navíc doporučíme realizovat také peeling. Tedy postup, pomocí kterého se vám povede eliminovat nečistoty uložené i v hlubších vrstvách. Takto se vám navíc povede odstranit i zbytky kůže a odumřelé buňky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*