Tipy na zdravou svačinu

Nejenom, že by součástí vašeho jídelníčku měla být takzvaná hlavní jídla, mezi které dnes můžeme zařadit tuto trojici:

  • Snídaně
  • Oběd
  • Večeře

Zapomínat byste neměli ani na dopolední a odpolední svačinu. Co si můžete dát? Podívejte se s námi na tipy na zdravou svačinu.

Ovoce a tvaroh

Ideální kombinace, která zaručeně nezklame. Ideální je použít nízkotučný tvaroh. Jako ovoce se nejvíce hodí jahody, nebo třeba banán. Pokud myslíte na linii a zdravý životní styl, pochopitelně do tvarohu nepoužívejte cukr.

Müsli

Osvědčená volba. Pozor ale na to, co kupujete. Velmi mnoho druhů dnes patří do skupiny doslazovaných a tak nejsou příliš zdravé. Müsli si přitom můžete připravit i svépomocí. Jak na to? Stačí ovesné vločky, které doplníte sušeným nebo čerstvým ovocem a různými ořechy. Potom zalijte mlékem a můžete konzumovat.

Šunka a sýr

Oblíbená klasika, která nezklame. Pokud jde o šunku, je dobré volit tu, která má velký podíl masa a minimum soli. Jako sýr doporučujeme třeba ricotu, nebo podobný druh. Díky tomu si můžete vytvořit chutné a na talíři i skvěle vypadající šunkové rolky, které vás zasytí a dodají tělu i řadu důležitých látek, především potom bílkovin.

Zeleninový salát

Ideální odpolední klasika na horké dny. Dá se říci, že vaší fantazii se meze nekladou. My doporučíme používat čerstvou a sezónní zeleninu. Pokud jde o zálivku, ta by měla být spíše lehká. Plně postačí jenom pár kapek olivového oleje se solí, pepřem a trochou balzamikového octa. Tato kombinace na dochucení zeleniny dokonale stačí.

Hummus se zeleninou

Že tento pokrm neznáte? Jistě si ho zamilujete. Jedná se o jídlo, které se dá charakterizovat jako cizrnová pasta. Pokud ho ochutnáte, jistě si ho zamilujete. K němu doporučujeme jíst zeleninu, ideálně potom tu tvrdší. Jako dobrá volba se v tomto případě jeví třeba mrkev, stejně jako nic nezkazíte ani s paprikou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*