Co může signalizovat bolest v oblasti břicha?

Bolí vás břicho? Pokud ano, může mít tento celkem nepříjemný stav mnoho různých příčin. Může se sice jednat třeba jenom o následek přejedení, nebo se může jednat i o problémy plynatostí. Bolest břicha ale není radno podceňovat, jelikož se může jednat i o něco horšího. A co?

Pupek a nadbřišek

Pokud vás bolí právě v tomto místě, je to spojeno s oblastí slepého střeva neboli apendixu. Právě to bývá poměrně známou zdravotní komplikací. Zapomínat nesmíme ale ani na to, že bolesti v tomto místě mohou mít souvislost také se střevem tenkým. Vše může doplňovat i třetí možný zdravotní problém, který může být spojený jak s tím, že se objevují střevní obstrukce, tak s tím, že máte problémy se žlučníkem.

Oblast pod žebry

Ano, i ta stále spadá do oblasti břicha a i ta může být zcela pochopitelně spojena s různými příčinami dané bolesti. Obvykle je nutné říci, že hlavní příčinou bývá žlučník. Pokud s ním máte problémy, jistě víte, že je tato bolest typická. Potvrdíte si to i ve chvíli, kdy vystřeluje dále, a to:

  • Do levého podžebří
  • K pravé lopatce
  • Ze středu doprava

Dále může bolest v této části těla symbolizovat i další příčiny, jako je třeba problém s játry. Ani s tímto si rozhodně není dobré zahrávat. Někdy může být tato bolest také známkou toho, ze se u vás začínají objevovat žaludeční vředy, nebo že se začíná objevovat i choroba dvanáctníku.

Podbřišek

Posledním místem, kde břicho celkem často bolí, je podbřišek. I zde se může jednat třeba o bolest spojenou se zánětem slepého střeva – zvláště, pokud je vpravo. Když se nejedná o střevo, je dobré zvážit, zda se nemůže jednat také o bolesti, které ukazují na problém s vašimi pohlavními orgány, hlavně v souvislosti s různými záněty. Dále je dobré připomenout, že pokud se jedná o bolest u žen, může to znamenat různé druhy gynekologických bolestí, se kterými si také není radno jakkoliv zahrávat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*