Jak na zdravé hubnutí? Začněte chodit

Zapomeňte na drastické diety. Hubnutí nastartujete i pravidelnou chůzí. Zlepší se vám celkový zdravotní stav.

Sedavé zaměstnání, nezdravé jídlo a sladké nápoje jsou jedny z mnoha faktorů přispívajících k nadváze v 21. století. Velkou změnou oproti minulosti také je, že lidé jezdí všude autem nebo hromadnou dopravou. Raději čekáme na přestupu na další spoj deset minut, než abychom za tu dobu ušli alespoň část cesty po vlastních. Děti jsou už od malička zvyklé, že je rodiče všude vozí autem. Skoro se zdá, že jsme zapomněli chodit, přitom chůze je zdravým způsobem hubnutí a nejen to. Jaký vliv má pravidelná chůze na vaše zdraví?

Chůze jako prevence

Člověk by měl chodit minimálně 30 minut denně. Díky pravidelnosti se vám zlepší kardiovaskulární i dýchací systém a sníží se tak riziko infarktu či mrtvice. Mohou se zlepšit i takové zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, bolesti svalů a kloubů. Během chůze posilujete svaly a kosti a zlepšujete si rovnováhu a pružnost celého těla. Redukce tělesného tuku je tak jen jedním z mnoha přínosů chození.

Jak začít?

Ideální je, pokud si najdete čas po práci či po škole a zajdete si na 30 minut do přírody. Skvělou motivací pro chození je i venčení psa. Pokud ale nemáte psa nebo si jednoduše nemůžete dovolit půlhodinku v lese, zkuste začít chodit z a do práce. Zapomeňte na auto či na hromadnou dopravu a možná zjistíte, že se vám cesta zase o tolik neprodlouží. Pokud to máte daleko, můžete chodit jen část cesty.

Ze začátku to může být náročné – najít cestu bez aut, případně se vyhnout jiným překážkám, aby byla vaše cesta bezpečná chvilku trvá. Chození má ale tu výhodu, že můžete měnit trasu podle libosti, takže po čase zjistíte, která cesta je pro vás ta nejpříjemnější. Kromě toho, objevíte řadu skrytých krás a zajímavostí vašeho okolí.

Co potřebujete?

Výhodou chození je i to, že při něm nezpotíte tolik, jako kdybyste běželi. Většinou se po chůzi nepotřebujete osprchovat, což bývá na pracovišti problém. Určitě ale oceníte kvalitní prodyšné oblečení a samozřejmě kvalitní boty, které si klidně můžete v práci přezout.

Nezapomeňte investovat ani do digitální váhy, na které si můžete nastavit vlastní program a sledovat, jak se vyvíjí vaše hubnutí. Abyste mohli sledovat vaše pokroky v chození – kolik kroků za den ujdete nebo jak rychle zvládnete obvyklou trasu – pomohou vám i aplikace na vašem chytrém telefonu nebo hodinkách. Díky nim se budete moci porovnávat i vašimi kamarády a dalšími uživateli aplikace a budete tak mít motivaci se i nadále zlepšovat a vytrvat ve vašem úsilí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*