Opravdu léčí? Aneb co jste o smíchu nevěděli

Také jste již slyšeli to, že smích léčí? Pokud vás zajímá, co je na tomto tvrzení pravdy, podívejme se na něho blíže. Hned na úvod musíme říci, že smích a veselá nálada mají opravdu na zdraví člověka pozitivní vliv.

Smích má i svůj vlastní obor

Slyšeli jste už název, který nese označení gelototerapie? Pokud ještě ne, měli byste si ho dobře zapamatovat. A to z toho důvodu, že tímto pojmem se označuje léčba smíchem. Využívají ji třeba různí psychologové, nebo četné kliniky. Pokud vás zajímá více o této metodě v naší zemi, je nejznámějším propagátorem MUDr. Karel Nešpor.

Jak dokáže smích léčit?

Že se opravdu nejedná o výmysl, to jsme si právě potvrdili. Jistě vás v souvislosti s tím zajímá i to, jak vlastně může takový smích léčit a co během něho naše tělo zajímá a co se v něm děje. Když se podíváme na ty hlavní změny, děje se věcí více než dost. Patří sem:

  • Pokles stresových hormonů
  • Zvýšení tepové frekvence
  • Svalové uvolnění

Nejenom u spontánního smíchu

Co jste v souvislosti se smíchem rozhodně nevěděli, to je určitě fakt spojený s tím, že se daná pozitiva dějí nejenom ve chvíli, kdy se zasmějete spontánně. Tedy ve chvíli, kdy vás něco pobaví. Opomíjet nesmíme ani to, že pozitivní vliv má na vaše tělo i smích, který předstíráte. I ten je ze zdravotního hlediska správný.

Smích prospívá i schopnosti mluvit

Je prokázáno, že když se usmíváte třeba do telefonního hovoru, člověk na druhém konci to pozná a může z vás cítit pozitivní a uvolňující energii. Nutno dodat také to, že když se při mluvení smějete, pozitivně to přispívá k vaší schopnosti mluvit. Je dokázáno, že během úsměvu dochází mnohem méně k situacím, které jsou označeny za situaci, kdy se přeřeknete. I toto je velmi zajímavý fakt.

TIP: Toužíte po dokonalém úsměvu? Zkuste zubní fazety 

Ideální pro svaly

Poslední informace se týká vašich mimických svalů. Právě při smíchu jich aktivujete velké množství, díky čemuž je jednoduše procvičíte. I to je důvod, proč byste se měli smát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*