Hubnutí pomocí akupunktury

Akupunktura je velmi stará metoda nejenom léčení. Jedná se o základ staré čínské medicíny, které je známá hlavně pro drobné jehličky, které jsou součástí samotných zákroků a jsou samozřejmě vpichovány do našeho těla. A to na přesně určená místa, a to proto, aby svým působením dokázala pomoci například při nemocech, při bolestech, ale také dokázala naše tělo i uvolnit. Možnou souvislost ale může mít akupunktura také s hubnutím, jelikož i v tom mohou jednotlivé zákroky pomoci. A to nejenom u dospělých, ale často není akupunktura nebezpečná ani u dětí. Pouze je třeba jejich organismu vše přizpůsobit.

Především je třeba odstranit problémy vnitřních orgánů

Aby mohlo naše tělo bezproblémově hubnout, je nutné jediné, a to nutnost, aby správně fungovalo. Zvláště jeho vnitřní orgány spojené s trávicím ústrojím jsou ty nejdůležitější v samotním hubnoucím procesu. Akupunktura tak může diagnostikovat, ale také nám pomoci v případě, že máme problémy se žlučníkem, slezinou, či s našimi játry, ledovnami, nebo i žaludkem jako takovým. Všechny různé nemoci nebo poruchy poté mohou mít přímý vliv na to, proč vlastně trpíme nadváhou, ale až obezitou.

Postup ubývání na váze je pomalejší a přirozený

V souvislosti s touto metodou je nutno dodat, že bychom ji měli využívat ve chvíli, kdy hledáme skutečně přirozený úbytek váhy, a nebude nám vadit hubnout třeba i několik měsíců. Vše totiž závisí na našem zdravotním stavu, ale i aktuální váze. Odměnou tohoto pomalejšího procesu je však to, že takové hubnutí je nejenom velmi zdravé, ale logicky je také trvalé, což je do budoucna rozhodně skvělá zpráva. Zároveň ale můžeme zlepšit náš zdravotní stav i po celkové stránce, kdy například zlepšíme stav našich vlasů, naší pokožky, ale mohou vymizet třeba i mnohé psychické problémy. I ty s fungováním našeho těla často souvisí.

Samotná hubnoucí kůra je dána pravidelnými návštěvami

V souvislosti se spojením akupunktury a hubnutí je třeba říci, že samotný postup vyžaduje hned několik sezení, tedy několik pravidelných aplikací oněch jehel, a to na ta správná místa v těle. Právě díky tomu totiž budou v pravidelných intervalech stimulovány ty správné body. A to nejenom s ohledem na zlepšení činnosti našich vnitřních orgánů, ale i s ohledem na stimulaci bodů, díky kterým se dá například potlačit chuť k jídlu. V tomto případě se využívají body umístěné na našich uších.

Svěřit se do rukou odborníka je samozřejmostí

Naprostou nutností je poté využívat výhradně služeb odborníků, kteří mají s akupunkturou a čínskou medicínou zkušenosti. Nejenom, že tak přesně znají umístění jednotlivých stimulovaných bodů, ale také vědí, jak jehlu co nejsprávněji zapíchnout do našeho těla. Provádět podobné zákroky doma je tak nejenom velmi neúčinné, ale často to může být také krajně nebezpečné, jelikož si můžeme přivodit i doživotní následky.

Kus práce musíme odvést i my sami

Ačkoliv akupunktura dokáže ve zmíněných oblastech pomoci, a to formou jakou jsme zmínili, stále bude podstatný kus práce i na nás samotných, a to v tom, že lehce změníme náš jídelníček. Jeho základem by měla být především pestrá strava, ideálně podle zásad potravinové pyramidy. Základem by tedy měl být dostatek ovoce a zeleniny, dostatek vitamínů a minerálů, ale také vlákniny nebo bílkovin. Důležité jsou také mnohé ryby, nebo nízkotučné mléčné výrobky. A díky správnému fungování našeho těla tak z daných pokrmů vždy využijeme to správné, zamezíme ukládání tuků, a tak logicky také přispějeme k tomu, aby šla kila dolů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*