Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin vychází z toho, že každý z nás nese ve svém těle konkrétní genetickou informaci, která je ryze individuální. Organismus každého z nás je schopen jinak pracovat s přijatou energií a také z toho, že zažívání každého člověka je odlišné. Krevní skupiny tak mohou přesně určit, jaké jídlo je pro konkrétního člověka s danou krevní skupinou ideální a jakému by se konkrétní lidé měli raději vyhnout. Fungování této diety je prokazatelné. Určitě ale nepočítejte s tím, že se bude jednat o hubnutí o nějaké horentní počty kilogramů. Naopak se vám spíše podaří upravit si zažívání. Přejděme tedy na jednotlivé krevní skupiny a potraviny, jež jsou doporučovány a naopak spíše zakazovány.

Krevní skupina A

Tato krevní skupina je charakteristická pro vegetariánskou stravu.

Optimální potraviny:

Různé druhy zeleniny, luštěniny, tofu, mořské i sladkovodní ryby, obiloviny a ovoce. Z masa především kuřecí, krůtí a rybí. Mléčné výrobky typu kefíru, jogurtů a probiotických nápojů. Sójové produkty, panenský olivový olej, káva, víno v malém množství, ořechy, semena a zelený čaj.

Nedoporučované potraviny:

Tučné maso jakéhokoli druhu, tučné mléčné výrobky, fazole. Potraviny vyloženě zapříčiňující přibírání na váze: Plnotučné mléčné výrobky, ostatní typy olejů, kešu, para ořechy, pistácie. Ovoce s vysokým obsahem cukru- banány, melouny, pomeranče, mandarinky. Z nápojů jde o pivo, minerálky, černý čaj, rajčatovou či pomerančovou šťávu. Pozor taky na kečup, zelí, houby, papriku a olivy.

K výraznější redukci váhy by u krevní skupiny A měly pomoct rostlinné oleje, zelenina, ananas a také sója.

Krevní skupina B

Optimální potraviny:

Všechno maso mimo kuřecího a vepřového. Ideální je červené maso, krůta, králík či zvěřina. Doporučuje se konzumace mléčných výrobků, obilovin, luštěnin, fazolí, zeleniny a ovoce. Používat by se měl také olivový olej a ovocné či zeleninové šťávy. K pití si může majitel této krevní skupiny dát kávu, pivo, víno anebo čaj.

Nedoporučované potraviny:

Mnohé luštěniny- kukuřice, hrách, černé fazole či čočka. Dále pšenice, pohanka, sezamová semínka ta vedou vyloženě k přibírání na váze. Bílé a vepřové maso, mořské ryby, oleje a zmrzlina. K pití nejsou ideální minerálky, limonády anebo šťáva z rajčat.

K výraznější redukci váhy by u krevní skupiny B měly pomoct zelenina, zvěřina, játra, dostatek vajec, lékořice v různých podobách a čaj.

Krevní skupina AB

Optimální potraviny:

Maso mimo červeného, mořské i sladkovodní ryby, králíci a krůty. Vhodné jsou i mléčné výrobky, tofu, luštěniny, obiloviny včetně těstovin. Dále se doporučuje zelenina, ovoce, ořechy. K pití si můžete dát zelený čaj, kávu, víno, pivo, minerálky či zeleninové a ovocné šťávy.

Nedoporučované potraviny:

Červené maso. Pozor si dejte na pohanku, semínka a kukuřici. Díky nim můžete totiž značně přibrat. Vyvarujte se také zrajícím sýrům, máslu, oleji, olivám. Ze zeleniny pozor na papriku či ředkvičky. Nedoporučuje se i konzumace banánů, pomerančů či kečupu. Nepijte černý čaj a limonády.

K výraznější redukci váhy by u krevní skupiny AB měly pomoct tofu, ryby, výrobky z mléka, zelenina a ananas. Zkusit můžete i mořské řasy.

Krevní skupina 0

Optimální potraviny:

Pokrmy s vysokým obsahem bílkovin pocházejících z masa, ryb, zeleniny a ovoce. K pití se hodí různé zeleninové šťávy, pivo, víno a zelený čaj.

Nedoporučované potraviny:

Většina obilovin, luštěniny typu čočky, zelí, květáku. Potraviny jako růžičková kapusta a hořčice zapříčiňují přibírání na váze. Dále se vyvarujte kukuřici, bramborám jako přílohám, houbám, melounům, banánům či pomerančům. Pozor i na mléčné výrobky, skořici, ocet a jahody. Na pití se nedoporučuje černý čaj, limonáda či káva.

K výraznější redukci váhy by u krevní skupiny 0 měly pomoct podobně jako u skupiny AB mořské řasy a také ryby, maso, kapusta nebo špenát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Radek Štěpán

Pedagog, trenér a pisálek v jednom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*