Jak zhubnout boky

Pokud jsou partie, které jsou z hlediska hubnutí skutečně velmi rizikové, potom to jsou zcela určitě boky. Právě ty mohou být problémem hlavně mnohých žen. Tuk se pomalu ukládá právě do těchto partií a zhubnout v nich může být problém. Ne však v případě, pokud skutečně víme, jak na to. V takovém případě je cesta k tomu, jak zhubnout boky, poměrně rychlá a jednoduchá. Základem je totiž kombinace vhodného jídla a také toho správného pohybu, který je zaměřený přímo na dané partie.

Prvním krokem je změna jídelníčku

Co je v celém hubnoucím procesu rozhodně to nejdůležitější, to je jídlo. V tomto směru by se mělo z jídelníčku eliminovat vše nezdravé. V první řadě tě jsou jakékoliv jednoduché cukry. Ty jsou ukryty třeba ve sladkých nápojích, ale stejně tak i v mnoha sladkých jídlech. Dále by se mělo eliminovat také vše tučné, a to například tučná masa, ale i jídla, která jsou připravována ve větší vrstvě oleje. Ideálním příkladem mohou být třeba řízky, ale také hranolky a další podobné pokrmy.

Naopak co by se mělo do jídelníčku přidat, to jsou potraviny bohaté na řadu vitamínů. Příkladem je logicky ovoce a zelenina, kterou je třeba konzumovat nejlépe syrovou. Dalším příkladem zdravých jídel jsou potom i ryby, které je vhodné do našeho jídelníčku zařadit alespoň dvakrát týdně, a to jak v podobě těch sladkovodních, tak i těch mořských. Dále je třeba nezapomenout na ořechy, luštěniny a podobné potraviny.

Co by mělo být základem stravy?

Jak upravovat jídelníček tedy již víme, a spolu s tím souvisí také to, co by mělo být naprostým základem. Jelikož máme zájem o spalování tuků právě v problémových partiích, je třeba je cvičit a posilovat. S tím souvisí i dostatek bílkovin, jelikož bez nich se nemohou vyvíjet samotné svaly, a právě jejich růst může být skvělou cestou k tomu, jak zhubnout boky. Zdrojem bílkovin mohou být třeba nízkotučné výrobky, ale také kuřecí nebo krůtí maso, popřípadě i syrovátka. Ideální je tedy některý z těchto pokrmů pravidelně zakomponovat do jídelníčku.

Co ale během daného procesu hubnutí také nezbytně potřebujeme, to jsou sacharidy. Tedy především složitější cukry, které se postupně uvolňují a dodávají tělu energii. Tu využívají i svaly, což vede k efektivnějšímu cvičení, které můžeme vykonávat déle. Díky tomu totiž svaly využívají jak energii z tuků, tak právě z daných sacharidů.

Bez cvičení to nepůjde

Základem hubnutí v těchto partiích je ale to nejdůležitější, a tím je pohyb. V tomto ohledu bychom ho měli rozdělit hned do dvou hlavních skupin. Do té první patří aerobní cvičení, zaměřené na spalování tuků obecně. Do druhé skupiny patří už mírně posilovací cviky, které jsou právě na zhubnutí v bocích zaměřené. Pokud bychom měli představit onu první variantu, potom se jedná o cvičení jako je běh, rychlá chůze, nebo třeba jízda na kole a plavání.

Druhým typem cvičení, které je třeba vykonat okolo 30 minut denně, mohou být třeba obyčejné dřepy, při kterých jsou namáhány právě dolní končetiny, včetně boků. Podobně účinné je ale i něco tak obyčejného, jako může být skok přes švihadlo. Mezi o něco náročnější aktivity patří ale i step-aerobik, tedy skupinová aktivita často pořádaná v mnoha fitness centrech. Díky tomu bude docházet ke spalování tuků, a také k růstu svalů. A k němu jsou nutné právě zmiňované bílkoviny, které musí být součástí naší stravy.

Důležitý je ale i životní styl

Co s ukládáním tuků a také nadváhou v této oblasti velmi souvisí, to je životní styl. Skvělým příkladem může být třeba i sedavé zaměstnání, jelikož lidé patřící do této skupiny jsou v tomto ohledu nejvíce postihováni právě nadváhou, která se boků týká. Pokud to tedy jde, je třeba eliminovat i ono sezení, a to co nejvíce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

One Reply to “Jak zhubnout boky”

  1. Pingback: Trápí vás bokáče aneb madla lásky? - Gabrielle.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*