Ananas

Dříve nedostupné ovoce, ale dnes naprosto běžná součást velkých a malých obchodů. Právě to je ananas, který je považován pro svou sladkost za velmi chutné ovoce. Díky jeho pozitivním vlastnostem na naše tělo je dokonce doporučováno, abychom ho konzumovali pravidelně. Dokáže totiž pomoci jak při zdravotních problémech, tak dokáže pozitivním způsobem ovlivnit to, nakolik může být úspěšné naše hubnutí a zvolená dietní kúra. Pojďme si tedy toto ovoce blíže představit.

shutterstock_97906622

Mnoho vitamínů a dalších prospěšných látek

Základem je samozřejmě samotné složení tohoto ovoce. A to je rozhodně velmi pestré, jelikož v tomto směru obsahuje ananas třeba vitaminy jako B a C, ale stejně tak obsahuje i prospěšný betakarotén. Z hlediska stopových prvků je to třeba pro naši krev nezbytné železo, ale také hořčík, zinek nebo fosfor a draslík. Rozhodně to ale nejsou jediné stopové prvky, jelikož tyto hlavní doplňuje i několik dalších.

Podobně pozitivně na tom je ananas ale i v souvislosti s obsahem kyselin. Kromě té citronové obsahuje také kyselinu tartarovou, nebo kyselinu maleinovou. V souvislosti s fungováním našeho těla jsou obě rozhodně dobrou variantou. Co poté souvisí se zdravím jako takovým, to je látka známá jako bromelin. Ta však potěší všechny ty, kteří se snaží také hubnout.

Co bromelin dokáže?

Pokud bychom se právě na tuto nejdůležitější látku podívali komplexně, tak to hlavní, čím umí potěšit, je protizánětlivý účinek. V daném směru je tak ideální jíst ananas třeba po operacích, po různých zraněních, nebo i v případě mnohých bolestivých zánětů, popřípadě otoků. Jelikož má i velmi dobré regenerační vlastnosti, můžeme si být jisti, že velmi rychle dokáže zacelit a zahojit i mnohé nepříjemné rány, a to jak povrchové, tak i hlubší.

Skvělou volbou je ananas a právě zmíněný bromelin i v případě potíží s naším srdcem. V tomto směru totiž dokáže velmi dobře působit v ohledu nadměrného shlukování krevních destiček. Dokáže také působit jako účinná preventivní látka při srdečních onemocněních, které vedou v mnoha případech hlavně k infarktům, ale i dalším problémům, a to jak se srdcem, tak i s našimi žílami a tepnami. Vše dohromady tak vede k tomu, že ananas je ideálním lékem pro náš žilní systém.

Jak nám ananas pomůže při hubnutí?

Výše uvedenými pozitivy jsme si tedy jasně zmapovali některé účinky, jaké má ananas s ohledem na celkové zdraví našeho těla. Rozhodně to ale není to jediné, jelikož velmi prospěšným ovocem je u každého, kdo se rozhodně držet dietu. Zde přichází na řadu opět onen zmíněný bromelin, tedy enzym, který dokáže velmi dobrým způsobem štěpit a tedy i odbourávat tuky v našem těle. A to ať už se jedná o jakékoliv podkožní tukové zásoby na jakémkoliv místě. Pravidelné konzumace ananasu tak vede k tomu, že tuk může i bez našeho přičinění postupně ubývat. I proto na ananasu stojí i několik kompletních redukčních plánů.

Ideální u na náš trávicí a močový systém

V čem nám ananas také dokáže pomoci, to je oblast našich střev, ale i močového ústrojí. V prvním případě se zaslouží o to, aby se ve střevech nemnožily nebezpečné bakterie. Stejně tak se ale zasluhuje o tom, aby zde nedocházelo ani k většímu výskytu parazitů. Kteří mohou být pro naše tělo nebezpečné.

Z hlediska účinků na naše močové ústrojí je třeba říci to, že zde působí hlavně jako prevence různých komplikací, z nichž těmi nejčastějšími jsou záněty močových měchýřů a další podobné nepříjemné jevy. A pokud se již vyskytnou, dokáže ananas velmi účinně eliminovat jejich nepříjemné příznaky a pomoci tak v celkové léčbě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*