Skořice a hubnutí

Obecně jsou během hubnutí doporučovány různé látky, a to především takové, které mohou zamezit ukládání tuků, nebo takové, které mohou zrychlit metabolismus, nebo i ty, které v nás navodí pocit sytosti. Dané látky samozřejmě čerpáme z běžně dostupných potravin, které by měly být součástí našeho jídelníčku. Máme-li být konkrétní, a to s ohledem na některou potravinu, potom je třeba zmínit, že velmi dobře k sobě jde právě skořice a hubnutí. Něco tak obyčejného, jako je právě toto koření totiž dokáže pozitivně působit na naše tělo a dovést ho k dokonalé postavě, a to téměř bez námahy.

Skořice je v celém procesu pouze doplňkem

Nutno samozřejmě vědět, že skořice nám dokáže pomoci, ale rozhodně není spásou, na kterou můžeme spoléhat. Základem by měl být dietní režim s dostatkem pestrého a zdravého jídla, a samozřejmě i s dostatkem sportu. A právě do tohoto režimu bychom měli danou skořici přidat, a to třeba jako dochucení různých nízkotučných jogurtů, nebo může být součástí mnoha teplých, ale i studených nápojů a dalších odvarů, které během diety pijeme. Ideální je poté kombinovat ji třeba s medem.

Skořice je prospěšná i našemu zdraví

Než se podíváme konkrétně na to, co v celém procesu hubnutí vlastně znamená a jak nám může pomoci, je dobré podívat se také na to, jak může působit i na naše zdraví. Je totiž ideální volbou v případě, že trpíme zvýšenou hladinou cholesterolu. Skořice ho nejenom dokáže udržet a nezvyšovat, ale dokáže ho především snižovat, což je u obézních lidí rozhodně plus. Právě oni totiž zvýšeným cholesterolem trpí.

Co skořice dokáže? Zrychlit náš metabolismus

Teď už ale ke zmiňovaným účinkům, které má v rámci samotného hubnutí. Zde totiž je tím hlavním a nejdůležitějším, co skořice obsahuje, takzvaný chalkonový polymer. Jedná se o unikátní látku, která dokáže být velmi účinným přírodním stimulantem, a tak dokonale zrychlí náš metabolismus. To samozřejmě vede k jedinému, a to k rychlejšímu spalování tuků, a to jak během běžného denního režimu, tak třeba i během spánku. Činnost metabolismu, již dostatečně zrychleného můžeme podpořit i sportovní aktivitou. A před ní je vhodné konzumovat třeba právě chutný a studený skořicový nápoj.

Jak je to s dávkováním skořice?

Velkou výhodou skořice je také to, že nám dokáže v hubnutí pomoci i bez nijak výrazných dávek. Obecně totiž stačí dávka jednoho až dvou gramů denně, ideálně třeba rozmíchaných v jogurtu, v nápoji, nebo s ovocem. Limitním množství by však měly být zhruba 4 gramy denně, jelikož při překročení této dávky může dojít k projímavým účinkům, které skořice má. Velmi důležité je také vědět, že by se skořice neměla nikdy konzumovat jenom tak nasucho. Vzhledem ke své velmi jemné, tedy práškové konzistenci je zde riziko, že ji při konzumaci můžete vdechnout, což může vyvolat náhlý a velmi silný kašel, jelikož se vám množství skořicového prášku dostalo do plic. Žádná jiná rizika poté v souvislosti se samotnou konzumací již nehrozí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*