Kolik kalorií spálíte během sexu?

Sex je nejenom aktivitou, při které se do těla vyplavují endorfiny přinášející pocit štěstí, ale z obecného hlediska je sex pohybem jako každý jiný. A pokud je pohyb pro něco vhodný, tak je to logicky pro naše hubnutí. Samozřejmě velmi záleží na tom, jaká poloha je praktikována, jaké je tempo sexu, nebo jak rychlý je náš metabolismus, či aktuální váha. To vše logicky souvisí s danými milostnými hrátkami a vše tak ovlivňuje ono výsledné číslo, které nám řekne, kolik kalorií tedy spálíme.

Konkrétní hodnota je známá

Pokud bychom vše přímo zprůměrovali, potom se dostaneme na konkrétní hodnotu, která činí 600 kJ, a to během patnáctiminutové sexuální aktivity. Logicky tak za hodinu sexu můžeme spálit až 2 400 kJ. Pokud tedy tuto hodnotu porovnáme s ostatními aktivitami, potom zjistíme, že hodinovým sexem spálíme stejně kilojoulů, jako třeba hodinou intenzivního aerobiku, hodinou hraní basketbalu, nebo necelými dvěma hodinami plavání. Půlhodinová sexuální aktivita je potom stejná jako pomalejší hodinová jízda na kole, rychlejší hodinová chůze. 15 minut sexu se dá poté přirovnat třeba k hodině velmi pomalé chůze, či k hodině běžných činností, jako může být doma například uklízení, vaření, žehlení, nebo mytí oken.

Jak je to s ostatními se sexem spojovanými aktivitami

Sex jako takový ale rozhodně není tou jedinou možností, při které můžeme kalorie spalovat. Zapojíme-li i předehru, potom zhruba pětiminutové vášnivé líbání může znamenat ztrátu celkem 200 kJ. O něco hůře je na tom třeba orální sex, protože tato patnáctiminutová aktivita nám umožní spálit 350 kJ. Přesto to jsou hodnoty poměrně zajímavé, a tak pokud se pro hubnutí rozhodnete, určitě není špatnou volbou stálý partner a chuť na sexuální hrátky. Ne každému se totiž bude chtít jít běhat, ale na sex má vzhledem k jeho příjemnosti chuť každý.

Veškerá čísla jsou podložena vědecky

Zajímavé na všech zmíněných informacích je rozhodně to, že jsou doloženy vědeckými poznatky. V tomto ohledu se tak řada vědců zabývala právě vlivem sexu na naše tělo, a mohla tak vyhodnotit jednotlivé poznatky, které teď můžeme využít k tomu, abychom hubli. A ačkoliv jsme zmínili množství spálených kalorií při sexu, neznamená to, že vhodně zvolenou polohou to nemůže být ještě více. Například díky milování ve stoje můžeme danou hodnotu téměř dvojnásobně zvýšit, podobně jako v jiných náročnějších polohách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*