Jak rychle zhubnout

Zhubnout rychle a snadno. To je cíl, který hledá spousta lidí, většinou marně. Obecně lidé dávají přednost snadným řešením před obtížnějšími. Hodně lidí také již naletělo na sliby snadné redukce váhy, většinou za dost peněz. Je ale spousta jednoduchých pravidel, které pokud dodržíte, tak váha bude pravidelně a dlouhodobě klesat. Nejedná se o zázračné pilulky, ale o změnu stravovacích návyků, vyvarování se některým potravinám a polotovarům a také o zvýšení fyzické aktivity. Stačí jednotlivé doporučení dodržovat a výsledek se dostaví poměrně rychle.

Stravovací návyky

Je dost překvapivé, že k redukci váhy může přispívat významným způsobem změna stravovacích návyků. Pokud se lidé poradí s kvalitním výživovým poradcem, tak často přijdou na to, že celkový energetický příjem dané osoby není až takovým extrémem. Jinými slovy celkový energetický příjem by mohl zůstat, chce to ale změnu jak a kdy potravu přijímat. Zdá se to jako nesmysl, ale ve skutečnosti to funguje. Zdánlivě drobná změna dokáže velké věci s naší váhou.

Změna stravovacích návyků

Častým neduhem spousty lidí je například to, že ráno nesnídá. Přitom snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Ráno spousta lidí často nestíhá, tak se rychle oblečou a běží na autobus, nebo do auta a do práce. Celý den tak z hlediska stravování začínají špatně. Přijedou do práce, v práci stres a honička, takže na oběd něco rychlého a pořádně se nají až večer po příchodu z práce. Vše je špatně. To, co lidé sní večer by měli spíše sníst ráno aby měli na celý den energii. Nemluvě o rychlém obědu a většinou i ne zrovna zdravém.

Správné stravovací návyky

Správné stravování začíná kvalitní snídaní. Vstaňte o půl hodiny dříve a udělejte si na snídani čas. Vaše tělo to jistě ocení. Jíst by člověk neměl když má velký hlad. To potom sní daleko více jídla, než když jí průběžně. Jíst bychom měli alespoň 5x denně. Menší porce, ale vyvarovat se pocitu hladu. Spousta lidí také při dietě večer nejí a jsou hladem. Opět špatné řešení, když má tělo hlad, tak je náchylnější k ukládání podkožního tuku. Prostě si dělá zásoby na horší časy.

Redukce nezdravích potravin

Většina lidí ví, že například uzeniny jsou nezdravé. Obsahují spoustu tuku a soli. Jsou ale zvyklí je kupovat a jíst, tak je kupují a jedí. Vyřazením nezdravích potravin můžeme také rychle začít hubnout. Konkrétně u uzenin je to evidentní. Na druhou stranu zase nemusíme uzeniny úplně vyškrtnout z jídelníčku. Stačí je omezit a kupovat takové, které mají velký podíl masa a malý podíl nezdravě soli. Pokud je budeme hledat, tak takové uzeniny určitě najdeme. V obecné formě to platí i o každé jiné potravině, kde je více náhražek, než vlastní potraviny.

Zvýšená pohybová aktivita

Pokud hledáte návod jak rychle a v mezích normálu zhubnout, tak nemůžete vynechat zvýšenou pohybovou aktivitu. Nemusíte zrovna začít běhat maraton, nebo chodit do posilovny na dvě hodiny denně. Ze začátku stačí postupně přidávat fyzickou aktivitu. Do blízkého obchodu nemusíte jet autem, ale můžete jít pěšky. Do druhého patra můžete vyjít než aby jste čekali na výtah a tak dále. Nemusíte běhat po lese, stačí začít chodit na dlouhé procházky po okolí. Dostanete se do přírody a současně uděláte něco pro své zdraví.

Shrnutí

Pokud bychom tedy vše shrnuly do jednoho odstavce. Začít hubnout rychle není až takový problém, výsledky se opravdu dostaví během pár dnů. Chce to jen dodržovat pár pravidel a vytrvat. Jíst pravidelně, snídat a nejíst hladový. Vyvarovat se těch nejhorších potravin od uzenin až po kalorické bomby jako jsou smažené chipsy a také se vyvarovat konzumaci většího množství alkoholu. Dále zvýšit pohybovou aktivitu a více se hýbat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*