Hubnutí po porodu

Porod je pro každého jistě nádhernou událostí, jelikož se rodí nový život. Porod je ale spojený s tím, že naše tělo již nemá takovou váhu, jako mělo dříve. Je logické, že během těhotenství jdou kila více nahoru. Pokud je však budeme chtít odstranit, je nutné jediné, a to začít hubnutí po porodu. Oproti běžným dietním programům je však hubnutí právě v tomto období poměrně specifické, a to hlavně proto, že je třeba dodržovat stanovené limity kalorií, a také přijatých látek. Rozhodně totiž nelze jít cestou redukčních diet, které někteří využívají. Takto by totiž hubnutí po porodu rozhodně vypadat nemělo.

Důležité je dodržet příděl alespoň 7 000 kJ za den

Pokud je něco skutečně nezbytné, to je počítání kalorií. Zatímco u běžných diet je třeba daný příděl držet na co nejmenších hodnotách, pokud zvolíme právě hubnutí po porodu, je třeba se držet na hodnotě 7 000 kJ, a to za jeden den. Je to nutné proto, že takové množství energie je nezbytné nejenom pro produkci mateřského mléka, ale také proto, že samotným kojením ženské tělo mnoho energie také vydá. To logicky vede k tomu, že se můžeme cítit unaveni. Právě taková kalorická hodnota však zajistí to, že energie budeme mít stále dostatek.

Zhubnout nám pomůže ta správná strava

Důležité je dodat i to, že nejenom během těhotenství, ale hlavně po samotném porodu by měla být základem našeho jídelníčku hlavně zdravá a chutná strava. Tím doslova zabijeme dvě mouchy jednou ranou, jelikož taková strava je nejenom nutná proto, aby naše dítě dostávalo dostatek vhodných surovin, ale daná strava je ideální i proto, že díky ní můžeme hubnout. A daná jídla už jenom stačí rozdělit do pěti hlavních denních porcí, a to proto, aby tělo mělo neustálý přísun živin a nehladovělo. Právě hladovění je totiž velkým problémem.

Na jaké živiny nezapomenout?

Obecně je tedy třeba myslet na dostatek ovoce a zeleniny, na množství sladkovodních i mořských ryb, ale i na luštěniny. Dále jsou vhodné bílkoviny z bílého masa nebo nízkotučných výrobků, vláknina z některých druhů listové zeleniny, či ze všeho celozrnného. Chybět by ale neměly ani sacharidy, a to z pečiva, těstovin, nebo také brambor. Vše by mělo být samozřejmě velmi vyvážené, a dodávané tělu v pravidelných dávkách.

S ohledem na konkrétní živiny, které budeme potřebovat i v rámci kojení našeho dítěte je nezbytná kyselina listová, vitamín D, nebo třeba také dostatek vápníku. Co je naopak třeba z jídelníčku vyřadit, to jsou jídla tučná, smažená, velmi sladká, nebo obecně jakkoliv nezdravá. A právě ty mohou být problémem nejenom pro nás, ale následně i pro naše dítě.

Pitný režim je také přísný

Pokud je něco u diet nezbytností, potom je to dodržování pitného režimu. A zatímco u diet běžných je doporučováno vypít kolem dvou litrů, pokud se věnujeme hubnutí po porodu, je třeba tuto dávku zvednout, a to alespoň na množství tří litrů za den. Jedině tak budou moci být z těla odplaveny všechny škodliviny, a zároveň bude tělo dostatečně hydratováno a bude tak moci pracovat správně.

Při jakýchkoliv problémech je třeba přestat

Jak jsme již nastínili, je hubnutí po porodu především pozvolnější metodou, při které dochází k pomalejšímu úbytku naší váhy. Dá se tak srovnat třeba se zdravým životním stylem. Pokud je ale něco, na co bychom si měli dát pozor, to mohou být případné problémy. Především nevolnosti, ochablost či vysílenost jsou příznakem nedostatku sacharidů, a tak je třeba je doplnit. Další případné problémy mohou značit to, že náš dietní režim není zcela v pořádku, a měly bychom najet na běžnější, a to více kalorickou stravu, ale taktéž s obsahem potřebných látek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*