Černý čaj a hubnutí

V souvislosti s každým hubnutím je nutné mít také dostatek tekutin. A to nejenom k tomu, že pomocí nich mohou být z našeho těla vyplavovány škodlivé látky, ale také proto, že nápoji můžeme navodit tělu větší pocity sytosti. Ne každý nápoj je ale vhodný. Jsou takové, které jsou neutrální, takové které škodí, a potom takové, které mají z hlediska diet pozitivní účinky. A přesně takový je především černý čaj, který je u mnohých diet velmi doporučován.

Co obsahuje černý čaj prospěšného? Kofein

Pokud je kofein v redukčním programu doporučován, je to logicky proto, že je považován za velmi silný přírodní stimulant. Dokonce se řadí k těm nejsilnějším. To znamená, že pokud kofein našemu tělu poskytneme, postará se o to, že výrazně zrychlí náš metabolismus. A jeho rychlejší pracování znamená také rychlejší spalování tuků, což logicky znamená úbytek váhy. V tomto ohledu je tedy pití černého čaje skutečně pozitivní. Spolu s tímto pozitivem je ale nutné dodat, že požitek z černého čaje by si měli odpustit osoby, které jsou na kofein přecitlivělí, nebo jim přináší další zdravotní potíže. V takových případech logicky napáchá více škod, a je tak nutné se i danému čaji vyhýbat.

Pozor na jeho kvalitu

Pokud se k jeho pití také rozhodnete, je třeba dbát na to, abyste skutečně pili černý čaj, a nikoliv pouze obarvenou vodu. V tomto ohledu se automaticky doporučuje vyhýbat se supermarketovým regálům s levnými černými čaji, jelikož ty obsahují pouze minimální množství oněch důležitých čajových lístků. Vhodné je proto zajít do specializovaného obchodu a koupit si čaj sypaný, u kterého už máte jistotu, že kupujete lístky rostliny Camellia sinensis, které jsou nejdůležitější přísadou právě tohoto nápoje. Mimo obsahu kofeinu ale mohou potěšit i množstvím antioxidantů, které pomohou vyčistit naše tělo a tím logicky zlepšit jeho fungování. I to může mít v redukčním programu pozitivní vliv na celkový úbytek váhy.

Čaj je nutné pít nesladký

Samozřejmě aby byly účinky černého čaje, a samozřejmě i v něm obsaženého kofeinu co největší, je třeba dbát také na to, aby byl čaj konzumován výhradně neslazený. V některých případech k němu lze přidat například i čaj ovocný, a dosáhnout tak příjemnější chuti. Cukry, ale také umělá sladidla by však měla být v dietním režimu zakázána. V souvislosti s pitím černého čaje je třeba říci i to, že je vhodné vsadit na pravidelnější konzumaci, a to ideálně jednoho litru denně. Pozor však na přílišné množství kofeinu, jelikož ten rychleji odvodňuje, tak je třeba dodávat tělu více tekutin, nejlépe potom čisté vody. Druhým negativem kofeinu je jeho celkový stimulační účinek, který nám může ve večerních hodinách bránit usnout. Čaj je tedy vhodné pít výhradně v dopoledních hodinách, aby účinky během odpoledního dne odezněly.

Vlastnosti kofeinu může podpořit také pohyb

Ačkoliv můžete spoléhat čistě pouze na stimulační účinek kofeinu, je možné ho i podpořit, a to vhodným pohybem. V takovém případě se doporučuje konzumace čaje ideálně 30 – 60 minut před aktivitou, kterou budeme vykonávat. Tím dokážeme metabolismus ještě výrazněji zrychlit, a přispějeme tak ještě k rychlejšímu spalování. Ideální kombinací jsou aerobní aktivity, které čítají běh, rychlou chůzi, jízdu na kole či plavání. Stejně tak nejsou problémem ani kolektivní aktivity, jako je aerobic, nebo v posledních letech velmi oblíbená Zumba.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*