Jak zhubnout nohy

Pokud hubneme, logicky chceme, aby to bylo znát na celém našem těle, a tedy aby byl úbytek váhy co možná nejrovnoměrnější. V tomto ohledu ale jsou některé rizikové partie, u kterých nemusí být hubnutí tak snadné. Může se jednat o břicho, hýždě, ale třeba také nohy. A pokud jste právě vy v situaci, kdy hledáte možnosti, jak zhubnout nohy rychle a efektivně, přinášíme vám několik tipů, které skutečně fungují, a díky kterým v oblasti nohou skutečně zhubnete. Stačí jenom dodržet několik důležitých zásad.

Důležité je vyhledávat vhodnou sportovní aktivitu

Vše samozřejmě začíná samotným sportem, který by se měl právě nohou samotných dotýkat. K ničemu nám je tedy různé posilování horní části těla, jelikož v tomto směru jsou nohy bez jakékoliv zátěže. Navíc nepotřebujeme přímo vyrýsovat svaly, ale pouze eliminovat přebytečné tukové zásoby. A tak by mělo přijít na řadu takzvané aerobní cvičení. Mezi to patří běh, nebo také rychlá chůze, popřípadě i jízda na kole. Během všech těchto aktivit jsou totiž právě dolní končetiny primárně zapojovány.

Hlídejte si tepovou frekvenci

Jaký sport je pro hubnutí v oblasti nohou ten nejlepší, tedy již víme. Důležité však je vědět, jak sportovat, aby byl daný pohyb co nejefektivnější. Vše totiž závisí na naší tepové frekvenci, která by se měla držet na hranici mezi 60 a 70 procenty. V této frekvenci totiž naše tělo spaluje tuky nejúčinněji. Pokud totiž budeme mít tep nižší, nebude to tolik efektivní, a při větší zátěži zase může docházet spíše k posilování, než k eliminaci našeho tuku.

Svaly potřebují i dostatek výživy

Poměrně důležité v celém hubnoucím procesu v oblasti nohou je také správná výživa našeho těla. Obecně je nutná kombinace bílkovin a složitějších sacharidů. Sacharidy jsou nezbytné proto, aby svaly mohly dobře fungovat a měly energii k pohybu, a bílkoviny jsou zase nezbytné k tomu, aby se případné svalstvo mohlo vytvářet a tedy i růst. Tím dosáhneme větší výkonnosti, a tak v budoucnu vydržíme cvičit déle, a tak logicky i déle spalovat přebytečné kalorie.

V oblasti nohou se zaměřte i na správné cviky

Kromě aerobního cvičení jsou samozřejmě i cviky, které jsou na dolní končetiny přímo určené. Pokud tedy hledáte varianty, jak zhubnout nohy, rozhodně byste je neměli vynechávat. Obecně ale platí zásady podobné jako u běhu, a to takové, že skutečně přílišná zátěž je spíše na obtíž. Ideální je využít pouze zátěž našeho těla, a svaly spíše protahovat a zahřívat. I to totiž plně stačí k tomu, abychom mohli snadno dosáhnout právě našeho cíle, a tím je dokonalá postava. Vhodným cvičením jsou poté třeba naprosto obyčejné dřepy, díky kterým dokážeme zapojit jak stehna, tak i hýždě. Podobně účinné jsou ale i různé cviky protahovací, a to třeba přinožování, při kterém ležíme na boku a horní nohu zvedáme nahoru. A to ať už je natažená, nebo také pokrčená. Podobným cvikem je ten, kdy klečíme, a zadní nohu protahujeme do roviny, či do pravého úhlu.

Důležité je cvičit skutečně pravidelně

Bez čeho ale v oblasti našich nohou nezhubneme, to je pravidelnost. Právě ta je totiž v daném směru nesmírně důležitá, a tak je třeba věnovat se takovému cvičení alespoň 5x do týdne. Daný běh by měl být realizován alespoň v třicetiminutových intervalech, a danému cvičení bychom měli věnovat okolo čtvrt hodiny. Jedině tak svaly budou mít každodenní zátěž a budou tak nuceny pracovat, a zároveň čerpat energii uloženou ve svých tukových zásobách. Na co bychom ale neměli během, tedy spíše po cvičení neměli zapomínat, to je také dostatek odpočinku, jelikož i svaly potřebují v tomto směru dostatečně regenerovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*