Červená řepa a hubnutí

Zelenina je během diet obecně doporučována, a to hlavně proto, že má velmi nízkou kalorickou hodnotu. To znamená, že jí můžeme sníst doslova tolik, kolik se do nás vejde, a zároveň se nemusíme bát toho, že bychom přibrali. Pokud bychom poté měli vsadit na jeden jediný druh, rozhodně to může být červená řepa, která v celém hubnoucím procesu dokonale pomůže v tom, abychom i my mohli shodit, a to několik kilogramů během celého týdne.

Jaké jsou základní účinky červené řepy?

Ten hlavní důvod, proč zvolit právě červenou řepu je ten, že obsahuje mnoho pro naše zdraví prospěšných látek. Velmi vhodná je například pro podpoření naší krvetvorby, jelikož dokáže podpořit tvorbu hlavně červených krvinek. Stejně tak je ale červená řepa vhodná v období, kdy můžeme být náchylnější k různým nemocem. Dokáže totiž zlepšit obranyschopnost našeho těla a tím tak zamezit případným nemocem. Čím je ale také prospěšná, to je tím, že dokáže z našich tkání odplavovat přebytečnou vodu, která se v nich nachází. A právě toto pozitivum už je vhodné při samotném hubnoucím procesu, a tak se dá říci, že červená řepa a hubnutí jdou skutečně dohromady a zelenina přináší kýžené výsledky.

Co červená řepa obsahuje

Než se pustíme do samotných informací o tom, jak řepu konzumovat a jak by měl vypadat samotný denní režim, je třeba zmínit také to, co vlastně obsahuje a proč je našemu zdraví prospěšná. Jsou to třeba četné aminokyseliny, vitamíny skupin B, E, ale i vitamíny C a A. Stejně tak obsahuje železo, kyselinu listovou, vápník, mangan, ale také důležitý zinek, nebo třeba také jód. Tím vším dokáže zlepšit činnost našeho těla a tím také v obecné rovině zrychlit náš metabolismus, který tak bude uložené zásoby rychleji spalovat.

Díky řepě naše tělo dokonale vyčistíme

Ideálním postupem, pokud chceme červenou řepu využít k hubnutí, by měla být prvotní detoxikace organismu. Během ní tak první tři dny skutečně nejíme nic jiného, než červenou řepu, kterou doplňujeme dostatkem tekutin. Díky tomu se z těla odplaví veškeré škodliviny a to je tak připravené na nový režim a také na nový styl stravování. Navíc mu řepa dodá všechny potřebné vitamíny a minerály, které jsme výše zmínili.

Samozřejmě během tohoto detoxikačního programu, který by měl trvat zhruba tři dny, bychom měli jíst řepu v různých podobách. Ideálně třeba vařenou, pečenou, nebo i v podobě různých chutných salátů. Stejně tak je dobrou variantou také polévka z červené řepy. Co je ale na této zelenině zajímavé, to je fakt, že bychom do daných jídel měli přidat také její listy, jelikož i ty jsou našemu zdraví mimořádně prospěšné, a mohou se stejně jako kořeny bez obav a omezení konzumovat.

Po detoxikaci je třeba kvalitní jídelníček

Jakmile si prvotní detoxikační fází projdeme, můžeme se pustit již do samotné a běžné dietní fáze. V tomto směru bychom měli respektovat hlavně zásady zdravého stravování. To znamená hlavně pestrý jídelníček, složený alespoň z pěti daných jídel denně. Součástí jeho samotného by tak měly být potraviny bohaté na vlákninu, zdravé tuky, bílkoviny, aminokyseliny, ale i složitější sacharidy. Tento jídelníček je poté vhodný doplňovat právě červenou řepou, a to ve zmíněných variantách jako je salát, příloha či polévka. Díky tomu tak tělo nejenom mnohem lépe zasytíme, ale budeme se starat o to, aby skutečně hublo mnohem lépe, rychleji a zároveň přirozeněji. Důležité je však dodržovat to, abychom byli i během daného jídelníčku střídmí, nepřejídali jsme se, a nekonzumovali jsme nezdravé a nekvalitní potraviny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*