Jak zhubnout z obličeje

Pokud se mluví o rizikových partiích v oblasti hubnutí, nejčastěji přicházejí na řadu boky, stehna nebo hýždě. Přesto ale existuje i další riziková oblast, a to oblast našeho obličeje. I ten může být považován za poměrně rizikovou partii, a to hlavně oblastech, jako jsou místa pod očima, nebo oblast naší brady. Takzvané nadité tváře nebo druhé brady jsou jasným příznakem toho, že je nejvyšší čas v oblasti obličeje zhubnout, a to poměrně radikálním způsobem.

shutterstock_248388421

Správná životospráva je základ

S obličejem a jeho vzhledem však nesouvisí pouze to, jestli trpíme nebo netrpíme nadváhou i v jiných oblastech našeho těla. V tomto směru totiž obličej může vypadat zcela jinak, než ostatní části našich těl. Vše má přitom několik jasných příčin, které souvisí hlavně s naším nezdravým životním stylem. A to jak stravou, tak i pohybem. V tomto směru je tedy nezbytně nutné výrazně zapracovat, zvláště v případě, kdy v něm máme skutečné rezervy.

Důležitý je především dostatek tekutin

Co by mělo být naprostým základem naší stravy, a bez čeho se rozhodně neobejdeme, to jsou nápoje. Hlavně tedy čistá voda, jelikož ta je pro naše tělo, ale i obličej rozhodně to pravé. Díky ní totiž bude mít tělo dostatek tekutin, díky kterým se budou rychle odvádět všechny přebytečné. A pokud se některé z nich budou nacházet i v oblasti našeho obličeje, je jasné, že jejich eliminací budeme působit mnohem hubeněji.

V tomto směru bychom měli dodávat tělu tekutiny nejenom postupně, ale i v dostatečném množství. Doporučuje se tak vypít alespoň 2 – 3 litry nejlépe čisté kohoutkové vody denně. Pokud volíte raději minerálku balenou, pozor na příměsi, které mají za následek držení vody v těle.

Alkohol je zakázaný

Obecně se alkohol neslučuje s žádnou dietou, a to hned pro několik důvodů. Tím prvním je ten, že se jedná o obrovskou kalorickou bombu, jelikož pokud něco obsahuje ve velké míře, potom to jsou zcela určitě cukry. Kromě nich má ale alkohol tu vlastnost, že se po něm můžeme cítit napuchlí. A není to pouze pocit, ale realita. A to hlavně v oblasti konečků prstů, ale i obličeje. Chcete-li, aby vždy vypadal skvěle a štíhle, je třeba se alkoholu vyhýbat.

Pomůže také cvičení

Je jasné, že pokud nás trápí nadváha v jakékoliv partii, pustíme se do cvičení, a to nejlépe právě v dané oblasti. Díky tomu ji namáháme a zahříváme, čímž dochází k lepšímu prokrvování, lepšímu fungování a ke spalování podkožního tuku. Stejně tak dobře ale můžeme cvičit i v oblasti našeho obličeje, který obsahuje stovky svalů. Dané cvičení může být velmi jednoduché, a jediné, co je k tomu potřeba, je žvýkačka. Nebojte se žvýkat skutečně markantně a intenzivně, a to alespoň hodinu denně. Tak procvičíte váš obličej dokonale.

Nezapomínejte ani na masáže

Co může stimulaci naší pokožky a tak i spalování tuků pomoci, to je i obličejová masáž, která má podobné účinky, jako dané namáhání obličejových svalů. Mnoho technik v tomto směru zvládneme i svépomocí, a tak ne vždy musíme navštívit konkrétního maséra, nebo masážní salon.

Vliv má i správná strava

Lehce jsme již naznačili, že bychom se měli obejít bez alkoholu, a naopak se nikdy neobejdeme bez tekutin. S tím souvisí i celková zdravá a pestrá strava. Co je naprostým základem, to je ovoce a zelenina. Vše by mělo doplnit bílé maso, ryby, ale i potraviny bohaté na větší množství bílkovin. Zapomenout bychom však neměli na to, že je třeba dbát na správnou přípravu, nejlépe bez soli. Ta totiž způsobí jedno negativum, a to opět nepříjemné zadržování vody v našem těle, a to samozřejmě i v oblasti našeho obličeje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*