Detoxikace citróny

Vyčistit naše tělo bychom měla alespoň dvakrát do roka. A to hlavně proto, aby mohlo perfektně fungovat a my se tak mohli cítit skutečně zdrávi, ale i v dobré kondici. V tomto směru je totiž dobré vědět, že nejenom z prostředí, ale třeba i ze stravy dostáváme do našeho těla celou řadu negativních látek, které je logicky nutné odstranit. A mezi to nejškodlivější patří různé volné radikály, toxiny, ale třeba i těžké kovy. Samozřejmě v souvislosti s vyčištěním není třeba podstupovat složité detoxikační kúry, jelikož tělo můžeme vyčistit i doma, a to pomocí síly přírody. V tomto případě pomocí citrusů.

Nejlepší volbou jsou citrusy, konkrétně potom citron

Co je na detoxikaci skutečně nejlepší, to jsou rozhodně citrusy. Nic nezkazíte jakýmkoliv druhem, ale z hlediska nejlepších výsledků je vhodný obyčejný citron. Samozřejmě ten by měl být sám osobně kvalitní, nejlépe s chemicky neošetřenou kúrou a v bio kvalitě. V opačném případě totiž můžeme riskovat to, že ačkoliv budeme své tělo čistit, zároveň ho budeme opět zatěžovat pro něho škodlivými látkami.

shutterstock_154067402-500x320

To hlavní je vitamín C

Tím, nejdůležitějším, co citron z hlediska složení obsahuje, je rozhodně vitamin C. Ten je totiž jedním z nejvýznamnějších přírodních antioxidantů, a tak je při této konkrétní detoxikační kůře maximálně vhodný. Díky němu totiž dochází v našem těle k tomu, že dojde ke snížení hladiny takzvaných nestabilních molekul, tedy volných radikálů. Ty mají přímý vliv na poškozování našich buněk, a tím i špatné fungování různých částí našeho těla. To se může projevit třeba nemocemi vnitřních orgánů, ale i špatným stavem pokožky, nebo také špatným stavem našich nehtů či vlasů.

Vitamin C ale pomáhá i po zdravotní stránce

Kromě toho, že nás tento vitamin dokáže vyčistit, dokáže také výrazně pomoci našemu zdraví. Tím nejdůležitějším pozitivem je rozhodně to, že může účinným způsobem zabraňovat různým srdečním komplikacím, a to včetně samotného infarktu. Tím druhým pozitivem je potom to, že skvěle zvyšuje naši obranyschopnost. To znamená, že jsme tak méně náchylní k mnohým nemocem. Hlavně potom k těm, které vzniknou z důvodu našeho nachlazení. Výhodou daného vitamínu je rozhodně ale i to, že se ho naše tělo nemůže předávkovat. Pokud totiž přebývá, je z těla postupně vylučován.

Jak by měla detoxikační kůra vypadat?

V tomto směru je jistě důležité dbát na to, aby se jednalo o skutečně intenzivní detoxikaci, jelikož jedině tak může přinést potřebné výsledky. Trvat by měla zhruba 2-3 dny, a během ní bychom měli naši stravu danému režimu i přizpůsobit. Ideální je tedy stravovat se pouze ovocem a zeleninou, a to vše doplnit právě zmiňovanými citrony.

Ideální variantou, jak citrony konzumovat je chutná domácí citronáda. Stačí vymačkat šťávu z citronu, kterou následně smícháme s vodou. Takových sklenic je nutné vypít denně alespoň 3 – 5, a to v průběhu dne. Pokud však nemáte rádi kyselost, kterou daný nápoj bude mít, je možné si ho přisladit. V tomto ohledu ale zapomeňte na cukr, a stejně tak na umělá sladidla. Jediné, co je s ohledem na správnou detoxikaci povoleno, jsou lístky stévie, tedy rostliny, která je skvělým přírodním sladidlem.

Pozor ne vedlejší účinky

Ačkoliv je detoxikace pro naše tělo prospěšná, a dokážeme tak zlepšit jeho fungování a nastartovat ho po všech stránkách, je třeba myslet i na případná negativa. Hlavně během druhého, ale i případného třetího dne se mohou objevovat drobné komplikace, hlavně potom bolest žaludku, nebo také nevolnost. To vše ale souvisí s tím, jak jsou z našeho těla nežádoucí látky odplavovány. Ty se totiž dané kúře začnou bránit, což vede právě k těmto obtížím. Pokud by byly skutečně velké, je vhodné program přerušit a pokračovat až zhruba za týden, a to v méně intenzivním tempu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*