Avokádo – hubnutí

Stále ještě opomíjené a mnohými nevyhledávané ovoce, které však dokáže překvapit nejenom svou chutí, ale dokáže překvapit také svými účinky, které v oblasti lidského těla má. V daném směru se nejedná nutně o pozitiva v oblasti našeho zdraví – i když v tomto směru je avokádo také dobrou volbou. Z celkového hlediska je totiž avokádo vhodné i na hubnutí, a tak by mělo být vždy součástí našich jídelníčků, a to ať už jsou více či méně náročné.

Obsah prospěšných látek je široký

Ne všechny látky mohou samozřejmě mít přímý vliv na hubnutí jako takové, ale pokud souhlasíme s tím, že na úbytek kilogramů má vliv i čistota našeho těla, správné fungování vnitřních orgánů, nebo nízký obsah cholesterolu, vyjde nám, že toto ovoce skutečně má co nabídnout. Kromě vitamínů ze skupiny B totiž obsahuje i vitamin A, C a E. Mimo nich poté řadu minerálů, jako je vápník, železo, nebo i sodík. Stejně tak zajímavé je ale i množství tuků, které má. V tomto ohledu se ale jedná o ty nejlepší možné, a to omega-3 nenasycené kyseliny. Ty jsou ideální pro snižování cholesterolu v krvi. Další, ale rozhodně ne poslední důležitou látkou je i vláknina. Ta podporuje činnost střev, ale dokáže také navodit dobrý pocit sytosti.

Jak působí konkrétně? V první řadě náš vyčistí

Jelikož je avokádo velmi dobrým antioxidantem, znamená to jediné. Dokáže naše tělo vyčistit. A to třeba od volných radikálů, od toxinů, ale i různých těžkých kovů. A tak nejenom, že takto pozitivně zapůsobí na naše tělo hned v samotném počátku, ale udržuje ho čisté i během celé diety. A čisté tělo znamená lepší práci vnitřních orgánů, lepší využití všech potravin, a hlavně rychlejší metabolismus. Ten souvisí samozřejmě s tím, jak tělo čerpá uloženou energii. A protože ta je uložena v tucích, tak je tělo logicky velmi dobře a velmi rychle spaluje.

K ukládání tuků již nedochází

V souvislosti s fungováním našeho těla je třeba říci, že se kromě jiného neobejde ani bez tuků, které bychom mu měli dodávat. V tuto chvíli však přichází na scénu právě ono avokádo, které obsahuje jenom ty vhodné, tedy nenasycené. Z nich si tak tělo využije vše, co potřebuje, ale rozhodně je nikde neuloží, a tak jejich využití nebude s ohledem na naši váhu nikde znát. Tělu tak dodáme, co potřebuje, a přitom můžeme bez obav vyloučit všechny ostatní potraviny, které tuky obsahují.

Avokádo pozitivně ovlivňuje i únavu

Co ale k dietnímu režimu neodmyslitelně patří, to je rozhodně sportovní aktivita. Ne vždy se ale cítíme po fyzické stránce tak dobře, abychom si mohli jít zaběhat, nebo se projet na kole. I zde však přichází čas na pozitiva tohoto ovoce, jelikož dokáže odstranit únavu. To znamená pro naše tělo možnost toho, že půjdeme sportovat, a tak logicky opět spálíme nějakou tu tukovou zásobu, jakou máme uloženu.

Dokáže stimulovat i nervový systém

Stejně tak jako dá našemu tělu energii, mu může dodat i celkovou psychickou pohodu, jelikož je vhodné i při nervových onemocněních. A právě stres a podobné problémy s nadváhou a obezitou v mnoha případech přímo souvisí. Avokádem tak našemu tělu dodáme možnost psychické pohody, a tak nejenom že nebudeme tloustnout, ale budeme hubnout i mnohem lépe.

Jak ho do jídelníčku zapojit?

Spolu s doporučenou konzumací jistě souvisí i to, v jaké formě bychom ho měli jíst. Jelikož se jedná o ovoce, není třeba žádná tepelná úprava. Lze ho tedy sníst čistě jenom tak samostatně, nebo se skvěle hodí i do různých zeleninových salátů. Velmi oblíbené jsou ale i různé avokádové pomazánky, a to jak různé dipy, tak i neméně oblíbené guacamole, tedy původně mexická pochoutka právě z tohoto kusu ovoce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*