Nejlepší ořechy na hubnutí

Pokud je potravina, která má mít v celém procesu hubnutí a v jídelníčku také své místo, potom to jsou zcela určitě ořechy. A to nejenom ty známé, jako jsou vlašské, lískové, nebo burské, ale můžeme do tohoto segmentu zařadit třeba i neméně oblíbené a chutné mandle. To vše tak logicky povede k tomu, že ořechy nám pomohou v tom, abychom mohli zhubnout.

shutterstock_71631121

Pozor na množství

Ačkoliv ořechy jsou pro naše tělo a naše hubnutí prospěšné, přece jenom obsahují energii, která se ukrývá v jejich tucích. A daná energie již pro dietní režim rozhodně vhodná není. V tomto směru je tedy třeba dodržovat několik zásad z hlediska konzumovaného množství. A to například takových, že bychom neměli denně sníst více než 10 kousků, a to ať už se jedná o jakýkoliv druh. Jedině tak si můžeme být jisti, že z ořechu využijeme, co potřebujeme, a že naopak nebudeme více přibírat.

Proč ořechy pomáhají? Obsahují nenasycené mastné kyseliny

Ačkoliv jsme zmínili, že součástí ořechů je tuk a samozřejmě i energie, rozhodně to neznamená, že by dané tuky byly nutně škodlivé a nezdravé. Je tomu totiž právě naopak, jelikož každý z ořechů obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Ty bychom totiž měli primárně vyhledávat, a to proto, že neobsahují žádný cholesterol, a také jeho hladinu dokážou snižovat.

S tím souvisí také samotný hubnoucí proces. Pokud totiž konzumujeme běžné tuky, tak ty mohou nové tukové zásoby v našem těle způsobovat. Naopak tyto nenasycené dokážou v mnoha případech pravý opak, nehledě na pozitivní účinky na naše tělo. Kromě toho ale mnohé z ořechů obsahují třeba také bílkoviny, nebo vlákninu. Opět látky, které by měly být součástí každého správně sestaveného dietního jídelníčku, a to proto, že jsou pro tělo prospěšné.

Nejlepší volba? Rozhodně mandle

Na začátku jsme zmínili, že mandle ne každý za ořechy považuje. Přesto je ale do této skupiny zařadit můžeme, a to dokonce v tom směru, že patří do trojice těch nejlepších možností. Nejenom, že mandle skvěle chutnají samotné, ale mohou být součástí třeba i různých jídel, nebo salátů. I u mandlí poté oceníme ony nenasycené mastné kyseliny, které znamenají jistotu poklesu tělesného tuku. Toto bylo také dokázáno výzkumem, ve kterém respondenti daný typ ořechů jedli, a měli tak lepší výsledky, než běžná skupina.

Mimo těchto pozitiv ale mandle obsahují i vlákninu. Ta kromě toho, že zajišťuje lepší fungování našeho trávicího traktu, dokáže také lépe navodit pocit sytosti. V případě hladu tedy logicky stačí pár kousků mandlí, a máme na několik hodin pocity hladu odvráceny. Poslední látkou, kterou mandle obsahují, jsou potom bílkoviny. Ty jsou v našem těle nezbytné především pro správnou tvorbu svalů, a tedy jejich růst.

Bát se nemusíte ani vlašských ořechů

Ačkoliv vlašské ořechy jsou často omezované pro svou tučnost, je třeba říci, že onen tuk zastupují opět velmi zdravé tuky, a to omega-3 mastné kyseliny. Díky nim tak můžeme velmi pozitivním způsobem ovlivňovat množství cholesterolu v těle, a logicky tak i množství tukových zásob. Velký vliv ale mají i na celkovou činnost srdce, což je dalším velkým pozitivem. Jedinou nutností je v tomto případě konzumovat skutečně předepsané menší dávky, jelikož častá a opakovaná konzumace může mít i mírné projímavé účinky.

Chybět by neměly ani kešu ořechy

Třetí z nejlepší trojice jsou poté především kešu oříšky. Ty mají velmi podobné složení jako již zmíněné mandle, a to hlavně co do bílkovin a vlákniny. Mimo zdravých tuků poté obsahují také hořčík, fosfor nebo zinek. Pozitivně tak ovlivňují činnost našeho těla a mohou skvěle působit nejenom jako řešení obezity, ale i jako její prevence.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*