Co pomůže v případě dětské koliky?

Z postýlky s miminkem se stále ozývá pláč. Berete dítě na ruku a konejšíte ho. Chodíte s ním po místnosti sem už drahně minut, ale nic nepomáhá. Jste nevyspalá, střídáte se v utěšování s partnerem, ale pořád máte pocit, že je to k ničemu. Dítě stále pláče. Opakuje se u vás doma podobná situace? V mnoha mladých rodinách s malým miminkem je něco podobného častým jevem, kterému se nedá úplně zabránit.

shutterstock_123061720

Když miminko kvůli bolesti pláče

Nepříjemná dětská kolika je průvodním jevem prvních dnů, týdnů a měsíců života malého miminka. Až 20 % nebo dokonce celá čtvrtina miminek, a to jak chlapců, tak i děvčat, opakovaně trpí kolikami. Jedná se o velice nepříjemnou záležitost pro dítě i jeho rodiče. Dítě bývá plačtivé a je velmi obtížně k utišení. Obyčejně se situace opakuje několikrát do týdne a pláč trvá delší dobu. Bolesti se často vracejí.

Spokojený vztah matky s dítětem udělá hodně

Jaké příčiny má kolika? Může jich být více. Velká část z nich znamená souvislost s výživou, a to matky i samotného miminka. Někdy se objeví onemocnění, například v podobě napadení parazity, nebo také napětí mezi matkou a dítětem. Proto je potřeba, aby maminka byla spojená a klidná, vyrovnaná. Jakýkoli neklid, nervozita a stres ze strany matky se okamžitě přenáší i na dítě. Zároveň matka musí být zodpovědná za svoji stravu. Z jídelníčku vynechat nadýmavé potraviny a alergeny.

Nesnášenlivost mléčného cukru

Z dalších příčin kolik zjisti více o intoleranci laktózy. Právě nesnášenlivost mléčného cukru může také stát za častými bolestmi břicha dítěte. V takovém případě je nezbytné, aby matka přešla na bezlaktózové mléko, které dítěti uleví. Případně je možnou cestou také umělé doplnění výživy o přípravky, které pomohou hydrolýze laktózy. Někdy také obtíže u dětí po určité době samy vymizí.

One Reply to “Co pomůže v případě dětské koliky?”

  1. Kolika nás pěkně potrápila…první 4 měsíce synova života to bylo občas peklo…
    Nejvíc malému na prdíky pomohl určitě Espumisan,….zabral pořádně,až když jsem mu ho začala dávat pravidelně….samozřejmě jsem masírovala,nahřívala,pila čajík z fenyklu….a dodržovala dietu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*