Jak zhubnout za 10 dní

Když se rozhodneme zhubnout, může to mít hned dva důvody. Tím prvním je to, že se chceme dostat do lepší formy a získat tak lepší postavu. Daný proces je ale vždy dlouhodobějšího charakteru. Druhým důvodem může být to, že chceme shodit několik přebytečných kilogramů, a to během krátké doby. V tomto případě vám přinášíme návod, jak skutečně zhubnout za 10 dní, a to několik celých kilogramů. Nutno ale dodat, že se jedná o poměrně náročný dietní režim a pokud se ho rozhodněme absolvovat, rozhodně by neměl trvat déle, než daná předepsaná délka, jelikož jinak se může negativně podepsat na stavu našeho těla.

Důležité je prvotní pročištění

Aby byl úbytek váhy skutečně výrazný a celý dietní režim splnil naše očekávání, je jistě vhodné prvotní vyčištění našeho těla, které by mělo trvat 2-3 dny. V tomto směru se jedná o náročnější detoxikační program, při kterém je součástí našeho jídelníčku jenom ovoce a zelenina. Tu konzumujeme po celý den, a prokládáme ji také speciálními citrusovými nápoji. Ty připravíme vymačkáním šťávy ideálně z citronu, kterou smícháme s čistou vodou a vypijeme. Totéž opakujeme alespoň třikrát do týdne.

V souvislosti s tímto prvotním režimem je třeba dbát i na to, aby přijaté ovoce a zelenina měla minimum kalorií, jelikož výdej energie by měl být v dietním režimu vždy výrazně vyšší než samotný příjem. Jedině tak budeme moci hubnout.

shutterstock_108736679

Po vyčištění můžeme přidávat bílkoviny

Krátkodobé diety ale nejsou založeny pouze na ovoci a zelenině, ale také na bílkovinách, které by měly být nezbytnou součástí naší stravy. Je tak ideální si každý den dopřát jak plátek netučného kuřecího masa, tak i vaječný bílek. Dalším vhodným zdrojem je ale také syrovátka, které je jediná z mléčných výrobků, která obsahuje minimum tuku, což je při hubnutí velmi důležité.

Jídlo rozdělíme do menších porcí

Ideální je tedy kombinovat dané bílkovinné pokrmy s ovocem a zeleninou, a to alespoň v pěti porcích denně. Ty je možné jednou denně obohatit o krajíc celozrnného chleba, kterým dodáme našemu tělu vlákninu a sacharidy. Ty sice nejsou při dietě to pravé, ale naše tělo je potřebuje pro správné fungování a proto, abychom se necítili vysílení. Rozhodně ale není vhodné to se sacharidy přehánět.

Co je nutné z jídelníčku vynechat?

Doslova se nabízí říci, že vše ostatní, než co jsme zmínili. Logicky to tedy jsou tuky, a to jak z mléčných výrobků, tak i z masa, nebo třeba takové, které se do pokrmů dostanou nezdravou technologickou přípravou. Stejně tak bychom měli vyloučit i velké množství sacharidů. Ty najdeme v bramborách, těstovinách, v rýži, ale i bílém pečivu. S nimi poté souvisí také jednoduché cukry, a to jak ve formě sladkých jídel, tak i cukrovinek, nebo cukru jako takového. Dalšími zakázanými věcmi je logicky vše smažené a vše výrazně kalorické.

Je potřeba stimulovat náš metabolismus

Dalším krokem k tomu, aby bylo naše hubnutí skutečně úspěšné je doslova nutnost stimulovat náš metabolismus, a tím zrychlit naše spalování. To lze ideálně přírodními stimulanty, jako je kofein. A tak v tomto směru doporučujeme právě dostatek kávy, která ho obsahuje. Druhou možnou stimulací je logicky také sport, a to ideálně aerobní aktivita. Těch dnes existuje hned několik, a mezi nejznámější patří obyčejný běh, plavání, nebo také jízda na kole.

Pozor na možná negativa

Ačkoliv je tato metoda hubnutí skutečně rychlá a účinná, přesto je nutné počítat s případnými negativy. A jaké jsou? Hlavně možný jo-jo efekt, pocity únavy, vyčerpání a nevolnosti. Stejně tak se může při tomto režimu dostavovat i nepříjemné nálada, nebo celková apatie a nezájem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*