Koktejly pro zdravé hubnutí

Hubnout je třeba vždy tou nejzdravější možnou formou. Pokud bychom si ji měli lehce nastínit, potom je ideální variantou propracovaný jídelníček. Ten by měl vše postavit na dostatku ovoce a zeleniny, měl by být nutričně vyvážený, a měl by obsahovat primárně pestrou stravu, která dodá všechny pro tělo potřebné živiny. Následně je třeba vše rozhodit do několika denních porcí, aby tělo nehladovělo. K tomu už stačí jenom dostatek pohybu a základ pro zdravé a pozvolné hubnutí je hotový.

Důležitý je pitný režim

Pokud je něco, bez čeho se zdravé hubnutí zaručeně neobejde, potom je to dostatek tekutin. Doporučuje se v tomto směru vypít až 3 litry tekutin denně, jelikož jedině tak se mohou důkladně pročistit vnitřní orgány a zároveň může dojít také k tomu, že se z těla odplavují různé nečistoty a toxiny. Mimo neslazené vody jsou skvělou volbou i koktejly pro zdravé hubnutí, které můžeme do našeho jídelníčku také zařadit. Důležité je pouze dodržet několik zásad, a to takových, že daný koktejl by rozhodně neměl být tučný, a stejně tak by neměl obsahovat velké množství jednoduchého cukru.

Vsaďte na čerstvé ovoce a čerstvou zeleninu

Pokud si budete chtít koktejly pro zdravé hubnutí také připravit, rozhodně je třeba, abyste využívali pouze sílu samotné přírody, a tedy abyste vsadili na čerstvé ovoce, popřípadě i na čerstvou zeleninu. Obojímu se totiž žádné kupované, nebo chemické koktejly nikdy nevyrovnají. Důležitá je tedy především čerstvost samotných produktů, a to hlavně proto, že tak do těla dostanete největší množství různých vitamínů, které jsou pro hubnutí velmi potřebné.

Zkuste koktejl z čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy

Těmi nejjednoduššími koktejly, které se dají připravit, jsou ty ovocné, nebo zeleninové. K jejich přípravě tak potřebujete pouze dané produkty, popřípadě i odšťavňovač, nebo mixér. Poté stačí připravit chutnou šťávu, kterou musíme vypít. Skvělou volbou je třeba koktejl z citrusů, jako je pomeranč, nebo také grep. Velmi oblíbenými a pro hubnutí prospěšnými variantami jsou i ty, kdy je použito hroznového vína, ananasu, nebo také banánu. Z těch zeleninových určitě nadchne třeba koktejl z čerstvých rajčat.

Právě tyto ovocné koktejly mají jednu velkou výhodu, a to takovou, že dané ovoce a zelenina dokážou naše tělo velmi dobře detoxikovat. Nejenom, že tak zrychlí metabolismus a zlepší fungování vnitřních orgánů, ale zároveň se také zaslouží o to, se z těla mohou odplavit různé toxiny, které se do něho dostanou třeba i z prostředí, ve kterém žijeme.

Nebojte se mléka, nebo mléčných výrobků

Dalším dobrým koktejlem, který je vhodný na zdravé hubnutí, je i ten, který obsahuje jogurt, nebo také mléko. Ideální kombinací s touto přísadou jsou třeba banány, nebo také jahody. Vše tedy stačí vložit do mixéru a za pár minut je dokonalý a chutný nápoj na světě. V tomto ohledu je pouze nutné dodržet jednu zásadu, a to dbát na to, aby mléčné výrobky byly s co nejmenším množstvím tuku. Ten totiž v procesu hubnutí nemá co dělat, a tak je jasné, že by ho ani koktejly pro zdravé hubnutí obsahovat neměli. Jinak jsou mléčné výrobky správné, a to pro obsah bílkovin, nebo také vápníků.

Zapomeňte na cukry

S přípravou jakéhokoliv koktejlu ale souvisí í to, že stejně jako na tuky byste měli zapomenout i na cukry, a doslazování. Pokud už bude nutné, například u citrusových variant, zvolte raději velmi kvalitní včelí med, který na našem organismu nenapáchá tolik škod, jako běžný, tedy obyčejný cukr. Ještě lepší volbou je to, pokud cukr nahradíme sladidlem. Nikoliv ale tím chemickým, ale naopak tím přírodním. Zde tak může přijít na řadu rostlina s názvem stévie. Která je při hubnutí nejlepší možnou volbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*