Hubnutí s mátovým čajem

Čaje jsou při dietních režimech obecně hojně doporučovány, a to hned z několika důvodů. Některé z nich dokážou dobře detoxikovat tělo, jiné obsahují látky, které zamezí ukládání tuků, a jiné zkrátka jenom dodají našemu tělu potřebné tekutiny. Samozřejmě spolu s tím nastává otázka, jaký čaj je v tomto směru tím nejlepším. Pojďme se nyní podívat na to, jak jde hubnutí s mátovým čajem a zda skutečně dokáže pomoci v tom, abychom ztratili přebytečné kilogramy.

Prvním krokem k úspěchu je kvalita čaje

Čaj dnes koupíme kdekoliv. Přesto je ale při výběru nutné zohlednit, aby byl daný čaj skutečně kvalitní. To, co se v mnohých supermarketech dnes nazývá mátovým čajem, nám rozhodně žádný úspěch nepřinese, jelikož to s čajem nemá nic společného. Proto je dobré zamířit raději do specializovaných prodejen sypaných čajů, kde tak získáme skutečný mátový čaj. A to buď samotný, nebo i spojený s dalšími čajovými lístky. Ideální, a také nejvyhledávanější kombinace je spojení máty a čaje zeleného.

Stejně tak si ale lze mátový čaj připravit svépomocí, a to jako jednoduchý odvar. Stačí tak čerstvá máta, kterou necháme louhovat ve vodě, ideálně téměř vařící. Daný odvar sice nemusí mít tak dokonalou chuť jako v případě kupované varianty, ale budeme mít jistotu, že všechny mátové látky se do odvaru uvolnili.

V čem nám může pomoci?

Tím konkrétním účinkem máty je potom to, že dokáže potlačit chutě k jídlu. To je samozřejmě v režimu hubnutí rozhodně důležitá věc, zvláště pokud se zaměřujeme na náročnější redukční programy. Potlačením chutí na jídlo tak logicky zkonzumujeme méně kalorií, a máme větší výdej, který vede k úbytku váhy.

Máta jako taková dokáže i mnohem více, a to třeba podporovat trávení. Díky tomu tak můžeme ze zdravé stravy čerpat mnohem více správných živin, díky kterým bude naše tělo perfektně fungovat, a tak se zrychlí náš metabolismus. A právě jeho rychlost má na spalování tuků také velmi pozitivní vliv. Proto je třeba snažit se ho udržovat co nejrychlejší.

Máta dokáže i skvěle detoxikovat

V čem je ale máta pro naše tělo také prospěšná, to jsou její detoxikační účinky. Zde tak naplno využívá mnoho svých prospěšných látek k tomu, aby naše tělo dokázala pročistit. A to třeba od škodlivých toxinů, které poté odplaví standardní cestou, a to například močí. A i proto je tedy nutné mátový čaj pít v dostatečném množství, jelikož odvod těchto nežádoucích látek tak bude rychlejší. Nehledě na pozitiva, která správný pitný režim dokáže přinést hlavně našim ledvinám.

Kolik čaje je třeba vypít?

Z hlediska účinků máty je ale třeba vědět, kolik čaje bychom měli vypít. V tomto směru určitě není třeba to s pitným režimem přehánět, jelikož plně stačí, pokud vypijeme zhruba 2 – 3 litry denně. Samozřejmě ne vždy je vhodné pít jenom mátový čaj, protože pro celkovou pestrost nápojů je dobré pít i běžnou vodu, jiné čaje, nebo domácí ovocné džusy a šťávy.

Od čaje nelze čekat zázraky

Co je ale s ohledem na účinky mátového čaje nutné říci, to je i fakt, že na něho rozhodně nesmíme pohlížet jako na zázrak, který nám bez našeho dalšího přičinění pomůže. Je na něho nutné hledět spíše jako na dobrý doplněk, který pokud už chceme zhubnout, pomůže v tom, aby to bylo o něco rychlejší a snadnější. Pokud k mátě poté takto přistupujeme, rozhodně na našem těle její pozitivní účinky očekávat můžeme. Ostatně ty byly potvrzeny i několika různými testy, založenými hlavně na to, jak její chuť a vůně dokáže eliminovat již zmíněné chutě k různým jídlům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*