Jak zhubnout po porodu

Chvíle, kdy ženy přivedou na svět nový život je doslova nezapomenutelná, a pro mnohé maminky skutečně nádherná. S těhotenstvím jako takovým je ale spojena i řada negativ. Kromě různých změn v ženském těle dochází hlavně k tomu, že začne velmi rychle stoupat váha, které se po porodu však jenom těžko navrátí na předchozí hodnoty. V tomto ohledu je jedinou cestou dieta. A pokud vás zajímá, jak zhubnout po porodu, přinášíme vám návod, který zohledňuje všechny správné postupy, ale samozřejmě i možná rizika.

Důležitý je dodávat tělu dostatek kalorií

Tím nejdůležitějším v celém procesu hubnutí je rozhodně to, že by mělo docházet k pozvolnému úbytku váhy. S tím souvisí třeba také kojení, které je samo o sobě situací, při kterém tělo spaluje poměrně velké množství kalorií. Kromě toho, že se spotřebovávají i tímto způsobem, jsou kalorie potřebné i k tomu, aby mohlo docházet k samotné tvorbě mateřského mléka, a to v dostatečném množství. V daném směru je tak nutné dodržovat to, aby denní příjem energie neklesal pod 7 000 kJ. V opačných případech totiž mohou přijít možná rizika, spojená právě s produkcí mateřského mléka.

Správné živiny jsou základ

Kromě dostatku energie je také nutné, aby tělo mělo dostatečné množství živin. Hledáte-li ten správný způsob, jak zhubnout po porodu, potom je třeba se v první řadě zaměřit na to, co vlastně tělo potřebuje. V první řadě to jsou logicky vitamíny a minerály, které je ideální čerpat z ovoce a zeleniny. Ta by tak měla být samotným základem každého hubnoucího jídelníčku. Ideální je její konzumace v syrovém stavu, jelikož tak dodáme tělu potřebné živiny nejlépe. Další doslova povinností je tělu dodávat dostatek vápníku. V tomto případě jsou skvělou cestou mléčné výrobky. U nich bychom však měli dát pozor na případné množství tuků. Ideální je vsadit na ty nízkotučné, popřípadě na běžnou syrovátku. Dalšími látkami je ale i železo, ideálně získané z červeného masa, a dále kyselina listová či zinek. Tím tak tělu dodáváme vše, co dále bude potřebovat i naše dítě, a to tak dostane přímo z mléka.

Nezapomínejte na sacharidy

Co je v celém procesu hubnutí také důležité, to jsou sacharidy. Tedy především v době po porodu a v době kojení. Díky nim totiž tělo má dostatek energie, necítí se unavené, a tak mohou jak vnitřní orgány, tak i svaly dobře fungovat. Sacharidy však není dobré dodávat běžným cukrem, jelikož mnohem lepším zdrojem je třeba rýže, brambory, nebo celozrnné pečivo a těstoviny. Obojí nám navíc dodá ještě potřebnou vlákninu.

Bez dostatku tekutin to nejde

Vše je třeba podpořit také dostatečným množství tekutin. Důležité je zaměřit se na neslazené nápoje, tedy ideálně výhradně na vodu jako takovou. Díky ní totiž vaše tělo nebude zbytečně zadržovat vodu (jako v případě nápojů se sodíkem), a stejně tak ji nebude rychle vylučovat (jako v případě nápojů s kofeinem). Vypít bychom denně měli vypít alespoň 3 litry dané tekutiny. Problémem zvláště v teplém období ale není ani více.

Dieta je hlavně o životním stylu

Jestliže se rozhodnete začít hubnout hned po porodu, rozhodně je třeba, abyste na celý režim nepohlížela jako na dietu a redukční program, ale spíše na životní styl. Ten tedy zahrnuje zmíněná jídla rozdělená do pěti denních porcí, dostatek nápojů a vyloučení všeho nezdravého. Díky tomu se úspěch zaručeně dostaví, ale postupnou formou, která je však pro tělo mnohem zdravější, a tím také dlouhodobější. Obecně je totiž právě tento režim považován za zdravé hubnutí, které je pro naše tělo to nejlepší, pokud o redukci váhy jako takové skutečně přemýšlíme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*