Jak zhubnout stehna

Stejně jako třeba boky nebo zadeček, i stehna patří k rizikovým místům na našem těle. Právě zde se totiž mohou taktéž ukládat tuky, které nemusí být natolik lehké shodit. I proto lidé hledají stále více a více možností, jak zhubnout stehna, a to co nejrychleji a nejúčinněji. Základem je podobně jako u hubnutí jiných problémových partií v kombinaci správné stravy a také toho správného cvičení, jelikož bez něho to půjde jenom velmi těžko.

Jako pohyb stačí obyčejná chůze

Pokud začneme samotným pohybem, potom je jasné, že určitě ne každý je pro hubnutí stehen tím správným. Přitom se rozhodně nemusí jednat o nic složitého, jelikož pokud chceme v oblasti stehen skutečně zhubnout, může nám pomoci i obyčejná chůze. Samozřejmě čím je rychlejší a svižnější, tím pro nás lépe, jelikož tak můžeme spálit více tuku, a také v daných partiích přeměňovat tukové zásoby na svaly. Ideální je chodit každý den, a to nejméně 30 – 60 minut. Dokonalou volbou je samozřejmě příroda, kde můžeme dýchat čerstvý vzduch.

Pomohou také speciální cviky

Chůze jako taková ale rozhodně není jedinou cestou k tomu, jak zhubnout stehna. Druhou možností jsou také specielní cviky, díky kterým především protahujeme, ale i zahříváme stehenní oblasti a tím se také dostáváme k tomu, že můžeme na těchto partiích hubnout. Mezi ten nedoporučovanější cvik patří ten, kdy si lehneme na břicho a následně nohy těsně nad koleny zvedneme, a snažíme se je takto držet okolo 20 sekund. A daný cvik několikrát opakujeme.

Podobným cvikem je i protahování, kdy klečíme, a i ruce máme opřené o zem, a to v oblasti předloktí. V tomto postoji následně také zvedáme nohu, a to směrem takovým, aby pata směřovala ke stropu. Dané cvičení je poté vhodné opakovat několikrát denně, a to v několika sériích. Jeho výhodou, ale i výhodou výše zmíněného cviku je především to, že není problémem ho vykonávat i doma, a to kdykoliv. Často k tomu stačí pouze podložka.

Jak je to s jídelníčkem?

Mimo doporučovaného a doslova nutného pohybu jsme ale zmínili také to, že se musíme zaměřit také na správnou stravu. Obecně bychom tedy měli jíst stravu hlavně pestrou, která by měla být rozdělena alespoň do pěti porcí denně. Základem by potom měl být hlavně dostatek ovoce a zeleniny, a to proto, abychom dostávali dostatek vitamínů, a naše tělo navíc mohlo zrychlit svůj metabolismus, díky kterému může dojít k mnohem rychlejšímu spalování našich tuků.

Stejně tak je třeba eliminovat z našeho jídelníčku vše, co je nezdravé. Příkladem jsou jak tučná jídla, tak i jídla sladká. Vše začíná třeba u různých cukrovinek nebo chipsů, ale stejně tak do této kategorie spadají také moučníky, sladká hlavní jídla, hranolky, řízky a podobné pokrmy, které se na oleji také připravují. Ty vše je nutné z těla vyloučit.

Nezapomínejte na bílkoviny

Co je naopak nutné tělu dodat, to jsou bílkoviny, bez kterých se naše tělo zaručeně neobejde. Pokud bychom měli být skutečně konkrétní, potom je získáme například z masa, a to nejlépe toho bílého. Je tedy vhodné jíst dostatek kuřecího, ale i krůtího. Stejně tak dobrým zdrojem bílkovin jsou ale i mléčné výrobky, a to hlavně ty nízkotučné. Skvělou volbou jsou poté také vejce, ale pouze bílek z nich, jelikož žloutek může být pro obsah cholesterolu nezdravý.

Důvody, proč jíst právě bílkoviny jsou víceméně jasné, a to hlavně proto, že díky nim mohou mnohem lépe růst naše svaly. A to v souvislosti s cestou, jak zhubnout stehna, nutně potřebujeme. Nejenom, že tak dokážeme spálit tuk v nich samotných, ale díky tvorbě svalů je dokážeme také vytvarovat přesně tak, jak my sami chceme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*