Dietní pstruh na másle – recept

Pstruzi se řadí mezi nejoblíbenější tuzemské ryby. Není se čemu divit, jelikož se jedná o ryby netučné a maximálně chutné. Pstruzi obsahují celou řadu tělu prospěšných látek. Jedná se především o omega 3 mastné kyseliny. Ty působí skvěle na oběhovou soustavu včetně srdce. Jemná svalovina pstruha je pohodlně konzumovatelná a navíc se jedná o lehce stravitelné maso. Ideální je tedy i pro děti anebo naopak pro seniory. Z vitamínů a minerálních látek obsahuje pstruh vápník, železo, fosfor a jód. Lidé si dietou si jej mohou dopřát do sytosti, jelikož 100 gramů masa ze pstruha obsahuje pouze 0,1 gramu tuku a jeho energetická hodnota činí 410 kJ. Než přejdeme k samotnému receptu na pstruha na másle, určitě je vhodné si říct něco málo k výběru pstruha.

Pstruha vybírejte pečlivě

Pstruha určeného ke konzumaci vybírejte skutečně pečlivě. Pokud můžete, vyvarujte se zmrazeného pstruha, který ztratí obrovské množství z tělu prospěšných látek, jež obsahuje. Ideální volbou je živý pstruh odněkud z líhně. Tito pstruzi neobsahují žádné škodliviny. Můžete si je také sami ulovit, čímž se obohatíte o další zážitky. V samotné rybářské baště si jej můžete nechat i vykuchat a vyrazit upravit si jej na másle.

Dietní pstruh na másle se zeleninovou rýží

Budeme potřebovat

 1. 4 filety ze pstruha
 2. sůl
 3. pepř
 4. drcený kmín
 5. lžíci másla
 6. 2 papriky
 7. 200 g brokolice
 8. 500 ml zeleninového vývaru
 9. 1 lžíci oleje
 10. 200 g květáku
 11. 90 g rýže

Postup přípravy dietního pstruha na másle se zeleninovou rýží

V hrnci pořádně rozpálíme kvalitní olej a nasypeme do něj ve vodě omytou rýži. Vše orestujeme a pak po zesklovatění rýže přidáme vývar. Dusíme zhruba 15 minut a postupně přidáme na kousky upravenou brokolici, květák a nakrájenou papriku. Mícháme 10 minut ve varu. Filety pstruha důkladně omyjeme, osušíme a pak posolíme a jemně okmínujeme. Na pánvi filety orestujeme z obou stran na rozpáleném másle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Radek Štěpán

Pedagog, trenér a pisálek v jednom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*