Dietní těstovinový salát s kuřecím masem 

Dietní pokrmy mohou být chutné, levné a v neposlední řadě i značně populární. Rozhodně není problém najít si přesně takový pokrm, který vám bude maximálně vyhovovat z pohledu vašeho dietního plánu a z hlediska chuti. Výbornou volbou jsou těstovinové saláty. Ty se dnes připravují v restauracích, jídelnách a také v mnohých domácnostech. Pokud nevíte jak na přípravu takového salátu, pak se můžete inspirovat třeba u nás. Nejedná se o nijak složitý pokrm, který by vám měl zabrat obrovskou porci času. Jak tedy na skvělý dietní těstovinový salát?

Budeme potřebovat

  1. 1 balení těstovin
  2. 300 g kuřecích prsou
  3. 1 červenou papriku
  4. 1 žlutou papriku
  5. polovinu salátové okurky
  6. sůl
  7. pepř
  8. olej, ideálně extra virgin
  9. majolku
  10. jogurt

Postup přípravy dietního těstovinového salátu

Kuřecí maso umyjeme, nakrájíme a jemně nasolíme. Pak jej osmahneme na pánvi, na kterou dáme předtím menší množství olivového oleje. Pak je nezbytné uvařit těstoviny. Vybrat si lze z celé řady tvarů těstovin. Každopádně volte těstoviny bezvaječné a rozhodně i vyšší kvalitu ideálně z Itálie. Vhodné jsou například farfalle anebo kolínka či krátké trubkovité těstoviny. Fantazii se meze nekladou. Těstoviny musí být uvařeny all dente, jelikož jen tak dosáhnete vysoké kvality a maximální chuti.

Pokud jsou těstoviny uvařeny a maso orestováno, můžeme vše smíchat a přidat zeleninu. Tu lze volit jak čerstvou, tak i předem osmahnutou s masem. Do směsi se poté přidá ještě jogurt, majolka a vše je nutné důkladně promíchat. Zajímavá variace těstovinového salátu vám může vyjít i v případě, že jej promícháte spolu s nastrouhaným sýrem. Ideální je volit nějaký méně aromatický sýr. Jinak by mohlo dojít k přehlušení chuti celého salátu. Zpestřit se salát dá i zajímavými tvary zeleniny, jež jej mohou oživit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Radek Štěpán

Pedagog, trenér a pisálek v jednom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*