Domácí zdravotní péče je vhodná pro mnohem více pacientů

Domácí zdravotní péči nevyužívá mnoho pacientů, pro něž by byla prospěšná, protože o této možnosti zkrátka neví. Samozřejmě není tato péče určena všem pacientům, ale pouze těm, jejichž stav to umožňuje a jimž domácí zdravotní péči doporučí ošetřující lékař.

S postupem času se rozšířila síť poskytovatelů. Také jsou neustále pod domácí zdravotní péči zařazovány další a další služby. V domácím prostředí fungují nejenom zdravotní sestry ale také lékaři. Pacienti tak mohou využít tzv. DUPV, tedy domácí umělou plicní ventilaci, domácí hemodialýzu, parenterální výživu a řadu dalších služeb z intenzivní péče. 

Domácí zdravotní péče jako standard

O tom, pro koho je domácí zdravotní péče vhodná, rozhoduje ošetřující lékař. Je nutné, aby byl pacient ve stabilizovaném stavu a nevyžadoval nepřetržitou nemocniční péči. Nezáleží na tom, jestli je pacient novorozené miminko nebo senior, zda je po těžkém úrazu nebo po onemocnění. Co však mnoho lidí netuší je, že se rodina nebo blízcí pacienta nemusí obávat zvýšených výdajů, domácí zdravotní péče není žádný nadstandard. Pokud si vyberete poskytovatele, který má smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta, a pokud domácí zdravotní péči předepíše ošetřující lékař pacienta, je potom veškerá péče plně hrazena z klasického zdravotního pojištění.

Nové možnosti pro pacienty závislé na ventilaci či dialyzační jednotce

Stále má ještě mnoho lidí zažitou představu o domácí zdravotní péči jako o péči spíše sociální, kdy vám zdravotní sestra tak maximálně převáže ránu nebo aplikuje injekci. Tak tomu bylo možná v začátcích zavádění těchto služeb. Doba jde však nezadržitelně kupředu a pacientům může být i v pohodlí jejich domovů poskytována velmi náročná zdravotní péče. Specializované agentury, v jejichž týmu jsou i lékaři, poskytují například domácí hemodialýzu, domácí umělou plicní ventilaci či parenterální výživu. Agenturou, která se aktivně účastní pilotních projektů pod zdravotními pojišťovnami, která poskytuje kompletní portfolio služeb včetně zmíněné DUPV, domácí hemodialýzy, ale také převozy plně vybavenými sanitkami, a agenturou, jejíž pobočky naleznete v osmi krajích po celé ČR, je ProCare Medical. Mají za cíl být svým pacientům co nejblíže. aby v případě potřeby mohli přijet v rozumném čase. Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách www.procare.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*