Investice do vodní dýmky nejsou vyhozené peníze

Kouření je nejen nezdravé, ale rovněž i nákladné. Kdo má problémy se své závislosti zbavit, měl by alespoň přesedlat z cigaret na vodní dýmky.

Ty sice není možné používat kdykoliv a kdekoliv, na druhou stranu chuť dýmu je citelně lepší, a navíc celá ta sranda stojí v konečném součtu mnohém méně.

Lepší chuť je velké lákadlo

Dýmka samotná samozřejmě není žádnou levnou záležitostí. Klidně může vyjít i na několik tisíc korun českých. Nejedná se však o žádné extra peníze, alespoň v porovnání s cigaretami. Za ty dá průměrný kuřák zhruba čtyřicet tisíc ročně.

Jistě, i uživatelé dýmek musí kupovat tabák, jenže ten je většinou levnější než cigarety, a navíc je možné kupovat i nepříliš kvalitní typy, aniž by to nakonec bylo na celkovém požitku poznat.

Zatímco kouř z cigaret jde do plic víceméně nezpracovaný, ten z vodních dýmek se ještě předtím náležitě kultivuje ve vodní lázni. Díky tomu je mnohem lepší. Ne každá dýmka ovšem má tuto schopnost na vysoké úrovni. Zde záleží hlavně na rozměrech.

Malé dýmky

Kompaktní rozměry těchto dýmek jsou na jednu stranu výhodou, na druhou negativem. Dobré je, že se malé dýmky vlezou prakticky do jakéhokoliv zavazadla, a tudíž je snadné je přenášet třeba i v malých baťůžcích. Na druhou stranu neposkytují tak dobrý zážitek jako rozměrnější verze.

Střední dýmky

Kdo chce uspokojivou kvalitu za přiměřenou cenu, půjde do tohoto typu vodních dýmek. K přenášení na večírky už nejsou moc stavěné, avšak velká vodní nádobka tento nedostatek dostatečně vyvažuje.

Velké dýmky

Robustní extra třída, ze které i seno za pár korun chutná jako mana nebeská. Ovšem je potřeba si za to taky pořádně připlatit.

Nakupovat lze i na netu

Nejlepší je koupit vodní dýmku přímo v kamenné obchodě. Je fajn si ji pořádně proměřit očima, případně dokonce trochu osahat.

Nic špatného však není ani na nakupování po internetu, kde prodej vodních dýmek rovněž běžně probíhá. V takovém případě je ovšem dobré vyhlédnout si obchod s dobrými recenzemi, například Shisharium.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*