Dovolená na jižní Moravě: Můžete ji strávit na kole, na vodě i pěšími túrami

Jižní Morava je oblastí České republiky, kde se tradicím daří. Tradičně se zde pěstuje vinná réva a vyrábí skvělé víno, které sbírá ocenění až za hranicemi. Jihomoravská krajina láká k návštěvě a ke strávení volného času vyjížďkami na kole nebo pěší turistikou. Co zajímavého zde můžete zažít?

Ubytování na jižní Moravě

Jestliže jste se rozhodli prožít prodloužený víkend nebo dokonce svou letní dovolenou na jižní Moravě, tak rozhodně stojí za to se podívat po ubytování v Pavlově. Je to vinařská obec, které leží na březích vodní nádrže Nové Mlýny. Přímo nad obcí se vypíná zřícenina mohutného hradu Děvičky, ke které vede značená turistická trasa. Obec Pavlov je chráněna jako vesnická památková rezervace. Najdete v ní totiž domy s barokními štíty. Za podívání stojí Česká ulice, v níž stojí řada renesančních a barokních nadsklepních vinařských domů, jejichž jádra pocházejí až ze 16. a 17. století.

Ideální místo pro letní rekreaci

Okolí Pavlova bylo osídleno již v pravěku, o čemž svědčí archeologické naleziště sídliště lovců mamutů. Část nálezů je k vidění v expozici v Dolních Věstonicích. Protože je zdejší krajina opravdu velmi zajímavá, mimochodem se tu nachází také Pálava, stojí za to si tu najít ubytování. Pavlov je na turisty připravený.

Je tu kemp s půjčovnou lodiček i pohodlné penziony, kde budete moci lenošit, až se vrátíte z celodenního výletu. Večer si pak můžete dáte zdejší vynikající červené nebo bílé víno, které zrálo na pavlovských vinicích. Vinaři ho vyráběli s láskou k řemeslu, které zdědili po svých předcích. Vínu se tu totiž lidé věnují již po generace.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Pálava je označení výborného vína a názvem chráněné krajinné oblasti, která se podobá lučním stepím a lesostepím. V nivě řeky Dyje se nacházejí lužní lesy a mokřady s cennými vodními společenstvy. Krajina je tu líbivá na pohled a láká k výletům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*