Drátový obecní rozhlas a varovné systémy. Jak se posunuly v moderní době?

Technika se rozvíjí všude, a to i v oblastech, které má mnoho z nás zasazených možná ještě do minulého století. Když se řekne obecní rozhlas, asi si vybavíte ten skřípavý zvuk, který dnes ovšem snad ani neslýcháte. Proto si spousta lidí myslí, že systémy jsou zastaralé a slouží jen k měsíčním zkouškám sirén. Není tomu tak.

Drátový obecní rozhlas. Najde využití?

V ulicích jsou stále instalovány ampliony, které nepředstavují zapomenutou techniku. Možná jste zaregistrovali, že například při nedávných výročích revoluce hrála z rozhlasu „Modlitba pro Martu“. Na jednu stranu je dobré, že rozhlas nevnímáme, protože žijeme v klidné době. V některých místech však rozhlas alespoň využívají k poslechu hudby. Zejména kvůli případným krizovým situacím by ale tyto systémy měly být v pořádku. Sice máme internet, televizi, ovšem pokud vypadne proud, zkolabuje i mobilní síť, jsme bez informací. Na to nejsme zvyklí a o to více budeme chtít vědět, co se děje. Drátový obecní rozhlas ale fungovat bude, protože bude napojen na speciální agregát.

Varovné systémy nesmí chybět

Mezi další prvky ochrany obce patří i varovný systém. Tak jako v případě drátových rozhlasů je dobré je mít nainstalované preventivně kvůli bezpečnosti. Mezi nejpoužívanější varovné systémy patří elektronické sirény, lokální výstražná zařízení jako srážkoměry, bezdrátový informační systém BIS, jejž můžete snadno propojit s rozhlasovými ústřednami. Vše se dá dnes řídit i na dálku díky mobilním zařízením. Pokud tedy budete potřebovat něco hlásit, lze to prakticky odkudkoli a nemusíte sedět v ústředně. A naopak budete mít odkudkoli přehled o dění v obci nebo městě. Pokud máte na starost obecní drátový rozhlas, varovné systémy a chcete je inovovat, obraťte se na společnost Elmik, která působí v tomto oboru už od roku 1994. Kromě prodeje zajišťuje kompletní instalace, servis i prodej ostatních zařízení souvisejících s ozvučovacími systémy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*