Kotvičník zemní – plazivá bylina s léčivými účinky

Kotvičník zemní je plazivá rostlina se žlutými kvítky, která disponuje celou řadou léčivých účinků. Díky tomu nachází využití v tradiční čínské medicíně a indické ajurvédě. Často se kotvičník zemní také označuje jako přírodní viagra, jelikož zvyšuje hladinu testosteronu a probouzí sexuální libido. Z tohoto důvodu ji nejčastěji oceňují muži, avšak má řadu pozitivních účinků i pro ženy.

Hlavní léčivé účinky

Mezi blahodárné účinky kotvičníku lékařského (tribulus terrestris) patří především zvyšování potence, podpora správné hladiny pohlavních hormonů a zlepšení plodnosti u mužů. Kotvičník zemní pozitivně také působí na mužskou prostatu. Významný vliv má i na plodnost žen a stimulaci ženských hormonů. Z tohoto pohledu je často užíván v případě zvýšení šance na početí.

Dále je vhodný pro sportovce, jelikož se podílí na regeneraci a růstu svalů. Mimo jiné také dodává tělu energii, tudíž je považován za významný životabudič.  Mezi další léčivé účinky kotvičníku zemního lze zařadit podporu imunitního systému, normální funkce močové soustavy či normální funkce nervové soustavy. Dále se také podílí na snižování krevního tlaku a cholesterolu. Nakonec může být užíván v případě potřeby zmírnit depresi a při nespavosti.

TIP: AlphaLabs vám přináší testosteronové injekce, které vám vrátí sílu do života 

Bylina s mnoha aktivními látkami

U kotvičníku zemního se lze také občas setkat se zkratkou TT, která vychází z latinského názvu této byliny, neboli tribulus terrestris. Kotvičník zemní obsahuje mnoho aktivních látek, jako jsou glykosidy, sapogeniny, třísloviny, aminokyseliny, flavonoidy apod. Mezi využívané části kotvičníku patří především nať a plody. Někdy se též využívá kořen. Nejčastěji se užívá jako kotvičník zemní tinktura, a to ve 2 měsíčním cyklu a následném 14 denním vysazením. Tinkturu si můžete přidávat i do studených nápojů.

Tinkturu si můžete objednat na e-shopu Herbavis, která se specializuje na prodej bylin a přírodních doplňků stravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*